Kiskőrös-Stadler FC - III. Kerületi TVE 1 : 0 17:00

2017.11.17, 16:35
    KISKŐRÖS STADLER FC- III. KER. TVE 1-0 (1-0)
    Kiskőrös, 3300 néző. Vezette: Vavika (Kovács N., Tóth S.).
    Kiskőrös: Simon - Kecskés, Makrickij, Kapics, Szabó B., Hleba, Pecznyik, Gubucz,
    Csehi, Kanál (Laczina, 78. perc), Bíró (Rumán, 61. perc). Edző: Tellinger Vilmos.
    III. Ker. TVE: Csánk-Földvári, Pálvölgyi, György, Metzger, Perger, Szeibert, Kósa, Varga (Takács, a szünetben), Kiss, Jankov. Edző. Rákosi Gyula.
    Sárga lap: Kecskés, Varga a 35., Földvári a 42., Pálvölgyi a 89. percben.
    10. perc: Kanál 26 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a bal alsó sarokba. 1-0.
    14. perc: Bíró egyedül lépett ki, de nyolcméteres lövését Csánk lábbal védte.
    40. perc: Hleba szögletét Bíró fejelte és Csánk a léc alól a kapu fölé ütötte.
    45. perc: Bíró harminc méteres indításával Kanál tört kapura, de nagy helyzetben a fekvő kapus kezébe lőtt.
    76. perc: Hleba beadását Gubucz nyolc méterről fölé fejelte.
    A vendégek „sündisznóállásbán”, kilenc emberrel védekeztek. A kezdeti hazai rohamok után inkább a középpályán folyt a játék. A vezető gól után esett az iram. Mindkét csapat sok hibával játszott. A szünet után sem változott a játék képe, maradt a hazai fölény, helyzetek nélkül. A hazaiak „ráültek” az eredményre, ami kockázatos taktika volt. A színvonalra jellemző, hogy egyik kapusnak sem volt szinte semmi dolga.
    Kitűnt: Kecskés, Kapics, Kanál, illetve Földvári, Pálvölgyi, György.
    Tellinger Vilmos: - Ügy érzem, hogy a körösi nézők, sajnos szép játékot ebben a szezonban már nem fognak látni. Túl nagy a teher a csapaton. Sokszor még a rutinos játékosoknak is remeg a lába.
    Rákosi Gyula: - Ellentétes félidők. A II. félidei játékkal az egyik pontot megérdemeltük volna.

Forrás: Petőfi Népe, 1994-05-30