Bajai FC - Nagykanizsai Olajbányász SE 1 : 0 16:00

2022.11.06, 12:17
    Hat hónap után újra bajai győzelem
    BAJAI FC - NAGYKANIZSA 1-0 (0-0)
    Baja, 1200 néző. Vezette: Tóth V. (Szőke, Nagy).
    Bajai FC: Szabó L.- Kiss J., Raffai, Palla, Koch, Kovács B., Faddi (Kiss M. a 60.percben), Kovács I., Szűcs, Csintalan (Ádám a 85. percben), Horváth. Edző: Hímer István.
    Nagykanizsa: Csáki- Iványi, Kepe, Kiss, Farkas, Gyulai (Visnovics a 81. percben). Hegedűs, Svélecz, Koller, Pécsi (Kovács a 79. percben), Fuisz. Edző: Keszei Ferenc.
    Sárga lap: Hegedűs a 6. percben. Raffai a 17. percben, Palla a 73. percben.
    A mérkőzés egy perces gyászszünettel indult. Aba Zoltán volt bajai sportvezető emlékére, aki a napokban hunyt el.
    25. perc: Horváth jó ütemű passzával Koch ugrott ki, egyedül vezethette a labdát Csákira, ám óriási gólhelyzetben a kapusba lőtt.
    70. perc: Szabadrúgást ítélt a bíró a hazaiak javára. A legurított labdát Horváth lőtte a lábak között a kapu közepébe. 1-0.
    A bajaiak helyzet nélkül gólt lőttek Horváth Árpád révén, így a kanizsának ki kellett támadni. Végül sem ők, sem pedig a kontrázó hazaiak nem tudtak újabb gólt szerezni.
    Kitűnt: Kiss J., Palla, Kiss M., Horváth, illetve Farkas.
    Himer István: - Megszületett első győzelmünk, ami azért szép, mert a listavezetőt vertük meg. Hat hónap után szerzett kettő pontot a bajai focicsapat.
    Keszei Ferenc: - Kiegyenlített játékban a helyzeteinket kihagytuk.

Forrás: Petőfi Népe 1994-03-28