ESMTK-Hungaplast - Zalaegerszegi TE 5 : 1 13:30

ESMTK-Zalaegerszegi TE 5-1 (1-0)
    Ady Endre u., 1200 néző. V: Molnár J. (9) (Ádám, Mészáros).
    ESMTK: Schrettner 6 - Gabnai 6, Vaskó 6, Kiss 6, Farkas 6 - Magyar 8, Balás 7, Hudák 7, Kalvach 7 - Fehér 7, Nagylaki 5. Edző: Ebedli Ferenc.
    ZALAEGERSZEG: Tóth 5 - Dobos 5, Szabó I 5, Halápi 5 - Varga 4, Szabó III 4, Lendvai 6, Horváth 4 - Szabó II 4, Fuisz 5, Németh 5. Edző: Madár Gábor.
    CSERE: Nagylaki helyett Toroczkay (7) az 56., Szabó III helyett Molnár (-) a 65., Németh helyett Pálcsa (-) a 70. percben.
    GÓLSZERZŐ: Magyar (11-esből a bal alsó sarokba) a 42. (1-0), Toroczkay (három lépésről pörgetett a hálóba) a 69. (2-0), Balás (hat méterről bombázott a bal sarokba) a 46. (3-0), Dobos (10 méteres félmagas lövés a jobb sarokba) a 80. (3-1), Toroczkay (nyolc méterről a bal sarokba) a 86. (4-1), Fehér (a kapust kicselezve gurított a hálóba) a 90. percben (5-1).
    SÁRGA LAP: Szabó II az 5., Szabó I a 18., Kalvach a 31., Magyar az 50. percben.

Az utolsó percig élénk volt az iram, nagy küzdelem és szikrázóan kemény, változatos játék jellemezte a mérkőzést. Az első félidőben a még rendkívül szervezetten és eredményesen záró védelmek kevés esélyt adtak a támadóknak a csillogásra, ám a játékrész végén egy zalaegerszegi rövidzárlat büntetőt és erzsébeti gólt eredményezett. Szünet után a minden erejével egyenlítésre törekvő vendégek veszélyesebben támadtak, több gólhelyzetet is kialakítottak, de legígéretesebb akciójukból is csak a kapufát sikerült eltalálniuk. A hazaiak első veszélyes kontrája viszont góllal végződött. Az ezt követő rohanásban már sokkal otthonosabban mozogtak a fővárosiak, végül csak a győzelmük különbsége lehetett kérdéses.

Ebedli Ferenc: - Most is csak azt mondom, amit beremendi vereségünk után: ennyit tudunk.
    Madár Gábor: - Az első félidő végén megítélt túl szigorú tizenegyes adta meg az alaphangját a mérkőzésnek. A második félidőben adódtak helyzeteink, egy gólt is szereztünk, de védelmi hibáinkat követően ellenfelünk sorra rugdosta góljait.

Forrás: Nemzeti Sport, 1993-11-01