Stadion. — 5000 néző. — Bíró: Schiller Gyula.
    Az UTE megtalálta halfsorát és régi nevéhez méltó játékot mutatott.

UTE: Augusztinovics— Fogl II., Fogl III.—Kelecsényi, Peics, Király— Leitner, Angyelán, Jeszmás, Csontos, Szidon —
    Vasas: Kutrucz— Király, Rottler— Kocsis, Sípos, Tomecskó— Abay, Takács, Rozsos, Szentmiklóssy, Himmer.

A 34. percben Jeszmás—Szidon— Csontos pompás összjátéka után Jeszmás lő fordulásból, de Kutrucz kornerre véd.
    A kornert Szidon rugja. A labda Csontoshoz kerül, ki a közép fele centerez. A labdát Argyelán a 6-os felé fejeli, Csontos kiugrik és pompásan helyezett, éles gólt lő. (1 :0).
    Ujrakezdés után ismét az UTE támad. A 35. percben Sípos 28 méterrel a kapu előtt hendszet vét.
    A szabadrugást Fogl II. lövi Csontoshoz, aki mellel Jeszmás elé juttatja a labdát. Jeszmás 10 méterről, fordulásból csodaszép gólt lő (2 : 0).
    Ujrakezdés után
    az UTE már nem támad oly nagy lendülettel, de azért fölénye állandó marad.
    A 35. percben Tomecsko félpályáról hazajátszik. A labda taccsra kerül, a taccsot Kelecsényi dobja. A labdát Leitner fogja el, centerez és Csontos kapásból a bal sarokba rugja (3:0).
    A 40. percben Peics és Szidon faultolják Sípost, a bíró szabadrugást ítél az UTE ellen. Sipos a bíró füttye után Peics után rug, mire a bíró kiállítja.
    Az utolsó percben a Vasas csatársor átjut a félpályán, Takács jó helyzetet teremt magának, de végül a kapu mellé lő.

Sporthirlap, 1924. november 24.

2015.08.17, 22:39 (szerk.: 2016.05.14, 12:02)
    UTE - Vasas 3:0 (2:0)

Újpesti Stadion, 6.000 néző – Bíró: Schiller Gy.

Újpest:Augusztinovits-Fogl II,Fogl III-Kelecsényi,Peics,Király-Leitner,Árgyelán, Jeszmás,Csontos,Szidon II.
    Edző: Hlavay György
    Vasas:Kutrucz-Király,Rottler-Klein,Sipos,Tomecskó-Abay,Takács II,Reiner, Szentmiklóssy,Himmer
    Edző: Frontz Antal

Gólszerző: Csontos (34.), Jeszmás (37.), Csontos (80.)

A legszebb stílust játszó Vasasok sorozatos győzelmek után már elparentált UTE-től váratlan és súlyos vereséget szenvedtek.

A piros-kékek csak félóráig tudtak ellenállni az újpestiek lendületes támadásainak, amelyeknek eredményeként az UTE a 34. percben kornert ért el. A szépen ívelő labdát Csontos juttatta rendeltetési helyére. 1:0.

Két perc múlva egy kapu előtti kavarodásból Jeszmás közvetlen közelből újabb gólt lő. 2:0. Ez az eredmény a félidő végéig megmaradt. A mérkőzés második felében az UTE fölénye tovább tart. A 35. percben Csontos helyezett lövéssel háromra szaporítja a gólok számát.

Bár a Vasasok ezután többször megkísérlik a vereség enyhítését, ez a beteg Takáts miatt nem sikerül. A bíró Sipost, a Vasasok centerhalfját, durva játéka miatt kiállította.