Ujpest—Vasas 4:1 (0:1)
    Az ujpesti gépezet eleinte nagyon döcögött, de a hajrában már elégbiztatóan működött
    Góllövő: Possák, Avar, P. Szabó, Jakube, Jakube
    Ujpest, 2000 néző. Bíró: Juhász dr.
    Ujpest: Aknai — Kővágó, Ligeti — Borsányi, Szalay, Vig — Sas, Avar, Jakube, Vörös, P. Szabó. Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Vági, Burger, Kiss — Koszta, Egri, Possák, Brunecker, Király. Ujpest kezd és Sas beadásával Avar azonnal lövőhelyzetbe jut, igaz, hogy a 16-oson kívül, de ballábas lövése így is süvít, méghozzá csak centiméterekkel a léc fölé. Jó kezdet, a közönség elismerőleg tapsol. Jakube első labdájával nem arat sikert, a kapust szökteti. A Vasas ellentámadása meglepő: Király kap labdát, hátrafelé cselez és laposan ad a kapu elé, a 6-oson álló Brunecker átlépi és a befutó Possák a meglepett védők között nagy lövéssel küldi a labdát a léc alá.
    Szabályos gól ez, ahogy a nagy könyvben írva van
    s számos ujpesti néző is csodálkozik (de nem haragszik), amikor a bíró élesállást jelez. Az ujpesti lelkek megkönnyebülnek, de a játék még most sem elég könnyed. Szalay kissé lassan mozog a fedezetsor közepén és ennek nyomán az ujpesti hátsó sorok munkájából hiányzik a fölényesség. A Vasas gyakran támad, bár Burger Szalayval összecsapva megsérül s pár percet pihen is. Majd Avart a 16-oson lövéshez engedik. Avar pillanatot se késik, ballal zúdít megint kapura s
    Bereczky csak villámgyors elvetéssel tudja kiütni a labdát a jobb sarokból.
    Korner: Vörös Bereczky kezébe fejel. Király kapásból félre lövi Koszta átadását, egy méter hiányzott, de akkor gyönyörű lett volna. Borsányi gőzgépmódra kezdi erősíteni az iramot. Bent van folyton a középen, ahol Szalay némi támogatásra szorul. Az ujpesti közönség kezdi hallatni a hangját s a 15. percben már izgalom is van: P. Szabó bead, a Vasas-kapus leöklözi a labdát a fejekről, Sas, utána Vörös kaparja az oldalra tartó labdát a kapu elé s a csattanós vég:
    Avar két lépésről döngeti a kapufát,
    öt percig lankadt mezőnyjáték, utána Jakube „mutat” valamit a kíváncsiaknak: a 16-osról remekül lő, Bereczky alig bírja kapu fölé tolni. Jakube rögtön rádupláz: védelmi hiba után megcélozza a sarkot s a közönség már gólt kiált, de egy gondolattal tévedett a center. A két Jakube-lövés után újra lanyhul az iram. Rosszak az ujpesti passzok, illetve nincsenek az emberek a helyükön. Téves lesítélet állítja meg az ujpesti csatársort, majd Rózsa csukafejese esik a Vörös elé, de az ő lövése sem jobb a csukafejesnél. Most egymásután kapja a labdákat P. Szabó, ám folyton lesben áll és a bíró most helyesen fütyülget. Az ujpesti közönségnek nem tetszik a dolog és tüntet a bíró ellen. Az utolsó percekben Koszta révén néhány friss támadást visz a Vasas s a 43. percben megvan a meglepetés: Kosztától balra kerül a labda, Király visszaadja, Possák— Egri—Koszta—Possák a labda útja, Possák még cselezni is ráér . 8 méteres lapos, ballábas lövését Aknai csak érinti, de róla hálóba pattan a labda. (0:1). Ujrakezdés után nagyon heves az ujpesti roham, de a labda P. Szabó térdéről közvetlen közelről is csak mellé pattan.
    Félidőben szállingózni kezd a hó, de a pályán nem látni nyomát. Bár nem ártana, ha a göröngyöket elborítaná. Ujpest heves iramban rohamoz, de a Vasas-védelem kitűnően állja a harcot egyelőre. A 3. percben Koszta beadása közben Ligeti keze éri a labdát, de szándékosságról szó sem volt. Utána Király beadása
    megint Ligeti kezéről
    pattan a vonalon túlra, a Vasas most is reklamál kissé, de a bíró helyesen ítélt szögletrúgást. Ezúttal sem volt szándékos a hendsz. A közönség hangja a 6. percben jön meg, amikor
    Kiss Gábor érinti kézzel
    a labdát. Most hevesen követeli Ujpest a 11-est, de a bíró következetes marad. Ujpest fokozza az iramot s most akad bőven izgalom: Vörös ráfekszik Szemerére, mire az maga vesz magának elégtételt,
    megrugja Vöröst.
    Ezért kiállítás jár, de a bíró gyengekezű, beéri szabadrúgással. Rózsa húzza az időt, a türelmetlen közönségtől füttyöt kap. A 14. percben Sas bead,
    Vörös közelről kapufát lő,
    a visszapattanó labda is az övé, na most majd javít! De nem: két lépésről is fölé bírja emelni. Mesébe illő balszerencse! Viszont Ujpest most már csüggedetlenül erősít.
    Sok a hiba a játékban, de van iram, izgalom, változatosság.
    A Vasas lankad, már Király is hátul tanyáz a védelemben.
    Sas jó helyzetben fölé lő, van is mit hallania, miért nem centerez. Az eredmény: Sas újabb hibákat csinál. Az ujpesti közönségnek megvan a véleménye a csapatáról. És nem is titkolja. De Sas a végén mégis csak megembereli magát. A 26. percben kiharcolja a labdát, befelé húz, pontosan ad a kapu elé s
    Avar tigrisugrása sikerül, fejéről élesen a jobb sarokba vágódik a labda. (1:1).
    Ujpest egyenlített.
    — Na most jön a többi — jósolnak a jósok, de a folytatásra jó ideig várni kell. Folyton Ujpest támad ugyan, mert a Vasas feladja a támadást, Király Egri hátrahúzódott. A 38. percen be is teljesedik a Vasas sorsa:
    Jakube passzával P. Szabó behúz, Bereczky a balsarokba várja a lövést, de a szélső a másikba céloz. (2:1).
    Még egy Rózsa-szabadrúgás kecsegteti a Vasas-híveket, de Aknai kezében ragad a labda. Azután Avar rúg gólt a lesállásnak szóló fütty után. A közönség is fütyül s ennek is van némi része abban, hogy utána — a 36. percben —
    a méteres lesből induló Jakubot elengedi a bíró s a center besétál. (3:1).
    Egy perc mulva ugyanezt megcselekszi,
    de most szabályosan. Szép Borsányi—Avar előkészítésből. (4:1).
    Alig tíz perc alatt négy gól , Ujpest meg is elégeli a dolgot. Még van Sasnak egy szép lövése, még Jakube ad dolgot Bereczkynek és a végén már nyoma sincs a 20 perc előtti izgalomnak.