Zalaegerszegi TE - Pénzügyőr SE 2 : 0 17:30

Zalaegerszegi TE— Pénzügyőr 2-0 (0-0)
    Zalaegerszeg, 1000 néző. Vezette: Horváth O. (*****) (Hanacsek, Arany).
    ZTE: Vincze 5 -Dobos 5, Halápi 6, Horváth J. 5, Varga 5 -Peresztegi 4, Kovács L. 4, Horváth A. 6 -Pálcsa 5, Szabó II. 6, Fujsz 6 Edző: Mihalecz István
    PÉNZÜGYŐR: Rózsa 5 -Lakatos 5, Simon 5, Hegyi 3, Vainer 5 -Zséli 4, Sebők 5, Bozsik 6 -Dukon 6, Miczán 4, Tímár 4 Edző: Jaskó András
    CSERE: Peresztegi helyett Preisinger (7) a 46., Zséli helyett Major (5) a 71., Dukon helyett Sólyom (—) a 75., Pálcsa helyett Kovács T. (—) a 83. percben.
    GÓLSZERZŐ: Szabó II (Preisinger pontos beadásából az ötösről) a 60. (1-0), Preisinger (Fujsz jó beadásából fejjel 6 m-ről) a 63. percben (2-0).
    SÁRGA LAP: Horváth J. a 48., Sebők az 57., Pálcsa a 79. percben.
    KIÁLLÍTVA: Hegyi (5—2=3) (a partjelző megsértéséért) a 84. percben.
    A félidő hajrájában kissé megélénkült az addig unalmas játék, a Pénzügyőr is vezetett néhány formás támadást eredmény nélkül. Szünet után megváltozott a játék képe, főleg a hazaiak jóvoltából, nyomasztó lett a fölényük, ez viszont a Pénzügyőr kontráinak kedvezett, és volt is a vendégeknek lehetőségük a vezetés megszerzésére. Ezt elpuskázták, a ZTE viszont azonnal góllal válaszolt, aztán megismétlődött ugyanez még egyszer: a fővárosiak hibája után újabb gólt ért el az ekkor már magabiztosan és formásán játszó egerszegi csapat.
    Mihalecz István: — Kiizzadtuk! Nagyon kellett ez a győzelem, önbizalmunk visszaszerzésére, mert kútban voltunk.
    Jaskó András: — Null-nullnál nekünk volt nagy helyzetünk, ha ezt értékesítjük, másként alakult volna a helyzet, úgy gondolom, azért nem vallottunk szégyent.

Forrás: Nemzeti Sport, 1993-04-11