Kaposvári Rákóczi FC - Sabaria-Tipo SE 3 : 1 16:30

Rákóczi FC— Sabaria-Tipo 3-1 (2-1)
    Kaposvár, 1500 néző. V: Dravecz (****), (Sóthy, Lubastyik).
    RÁKÓCZI FC: Udvarácz 5 -Verlasevics 6, Göbölös 5, Itvás 7 -Pintér 5, Abramzov 4, Hanusz 5, Adorján 6, Deme 5 -Ozsváth 6, Neubauer 7 Mb. edző: Petrók Viktor
    SABARIA: Táncsics 6 -Háklár 4, Koncz 5, Zsirai 3, Domján 5 -Neudl 5, Farkas 5, Kovács 6, Koman 6 -Vidos 5, Baranyai 3 Edző: Fedor Sándor
    CSERE: Abramzov helyett Szudarikov (6) a 46., Háklár helyett Császári (5) az 50., Vidos helyett Vidóczi (5) az 57., Hanusz helyett Gilitsch a 79. percben.
    GÓLSZERZŐ: Ozsváth (11-esből a bal sarokba) a 9. (1-0), Neubauer (a kapusról kipattant labdát a kapu közepébe vágta) a 14. (2-0), Kómán (öt méterről a kapu közepébe) a 29. (2-1), Szudarikov (Hanusz átadásából tizenöt méterről a jobb sarokba) a 69. percben (3-1).
    SÁRGA LAP: Itvás a 40., Verlasevics a 63., Dómján a 65., Baranyai a 71. percben.
    KIÁLLÍTVA: Zsirai (5—2=3) (Ozsváth buktatásáért) az 54. percben.
    Harcos felfogásban, lendületesen kezdett a hazai együttes, és sikerült is meglepnie ellenfelét. Ot perc alatt született most is az első két hazai gól, s bár védelmi hibából szépítettek a vasiak, a Rákóczi lendületét ez sem törte meg. A kaposvári együttes az elkeseredetten próbálkozó Sabariával szemben a folytatásban kontrákra épített és sorra dolgozta, majd hagyta ki helyzeteit. Zsirai kiállítása után gyorsan eldőlt a mérkőzés sorsa, esett az iram, s a kaposváriak sem erőltették a támadásokat. Ha a kapu előtt jobban céloznak a hazai támadók, súlyosabb vereség érte volna a Sabariát.
    Petrók Viktor: — Az „életünkért” játszottunk, ennek megfelelően nagyon lelkes és harcos volt a csapat, úgy érzem, rászolgáltunk a két pontra.
    Fedor Sándor: — Lelkesedésben és harcosságban fölénk kerekedtek a kaposváriak. Győzelmükhöz jó alapot teremtett a tizenegyes és a kiállítás. Ettől függetlenül megérdemelték a győzelmet.