FC Hatvan - Budafoki MTE-Törley 2 : 0 13:00

FC Hatvan — Budafok 2-0 (0-0)
    Hatvan, 1000 néző. V.: Bába.
    Hatvan: Nagy — Kelemen, Károly, Krasnyánszki, Szabados — Baranyi, Gephard, Orovecz, Cseresznyik — Mózner, Martinenkó. Edző: Tóth Dénes.
    Budafok: Jeszenszky — Szabó, Pintér, Héjjas, Takó — Varró, Bősze, Bruzsa, Ungi — Schneider, Fonnyadt. Edző: Sárközi Lőrincz.
    Csere: Orovecz helyett Mogyorós, Bruzsa helyett Sári az 55., Cseresznyik helyett Bíró, Héjjas helyett Sírmán a 69. percben.
    G.: Baranyi az 51., Martinenkó a 60. percben.
    Sárga lap: Orovecz 34., Varró a 40., Szabó a 48., Mogyorós a 68. percben.
    5. perc.: Pintér 25 méteres szabadrúgása a sorfalról szögletre pattant.
    11. perc: Mózner rúgott szabadrúgást 25 méterről, a labda alig csúszott el a bal alsó sarok mellett.
    24. perc.: Fonnyadt egyéni játék után 18 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
    27. perc: Egy gyors jobboldali vendégtámadás után Ungi 11 méteres lövését Nagy bravúrral védte.
    41.perc: Orovecz 24 méteres jobboldali szabadrúgása a jobb sarok mellett csúszott ki.
    51. perc: Cseresznyik jobboldali szögletét Baranyi 10 méterről a jobb sarokba csúsztatta, 1-0.
    60. perc: Baranyi elhúzott a jobb oldalon, beadott s a labdát Martinenkó csukafejessel lőtte a jobb alsó sarokba, 2-0.
    75. perc: Schneider jobboldali beadását Ungi nagy helyzetben mellé pörgette.
    80. perc.: Mogyorós kilépett a védők közül, de 10 méterről mellé gurított.
    Csúszós talajon, hóesésben került sor a mérkőzésre. A hazai csapat érthetetlenül átadta a kezdeményezést a vendégeknek. Helyzetek nemigen adódtak. Mózner és Pintér szabadrúgásai jelentettek némi veszélyt és eseményt. A második félidőre egy másik Hatvan jött ki a játéktérre és 15 perc alatt eldöntötte a mérkőzést, majd átadta a játéktér nagy részét a vendégeknek. Ők támadgattak, de csatárjátékukban nem volt átütő erő. Jó iramú mérkőzésen, megérdemelten nyert a rutinosabb Hatvan.
    Jók: Nagy, Károly, Baranyi, ill. Szabó és Takó.
    Tóth Dénes: — A győzelem volt a fontos, és ezzel nagyon ooiaog ünnepeltet kívánunk lelkes szurkolóinknak.
    Sárközi Lőrincz: — Az első félidei helyzetek alapján előnyt szerezhettünk volna, de a második félidőben jött két egyéni hiba, és vesztettünk.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1992-11-23