Kiskőrösi Petőfi LC - Budafoki MTE-Törley 0 : 1 13:30

2017.11.21, 20:43
    Ég veletek, kiskőrösi szép napok ... ?
    KISKŐRÖS— BMTE-TÖRLEY 0—1 (0— 1)
    Kiskőrös, 1200 néző. Vezette: Drabecz, (Hanyecz, Mészáros).
    Kiskőrös: Szentesi — Márics, Makrickij, Linnyikov, Agócs, Pecznyik, Bischof (Sörös a 72. percben), Kanál, Csintalan, Szűcs (Beregszászi a szünetben), Kecsmarik. Edző: Himer István.
    BMTE-Törley: Jeszenszki — Takó, Szabó, Pintér, Héjjas, Sirmán, Bősze, Csiba, Kozma (Odor a 72. percben), Sári, Varró. Edző: Sárkány László.
    Sárga lap: Kanál a 37., Pintér a 89. percben.
    Piros lap: Kanál (rúgásért) a 69. percben.
    3. perc: Szűcs éles beadása alig csúszott el a kaputól négy méterre álló Kecsmarik lába előtt.
    4. perc: Pintér 24 méteres bombáját Szentesi a léc fölé tolta.
    9. perc: Kanál 25 méteres szabadrúgását biztosan védte a vendégkapus.
    10. perc: Kecsmarik jó ütemben lépett ki a lesre játszó budafoki védők között, beadása azonban elcsúszott a körösi csatárok lába előtt.
    14. perc: Egy védőkről visszapattanó labdát Csiba 17 méterről a jobb alsó sarokba vágott, 0 — 1.
    50. perc: Pintér éles szögből elvégzett szabadrúgását Szentesi bravúrral szögletre tolta.
    86. perc: Szabó lövése csak centiméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot.
    Csípős őszi szélben, hazai rohamokkal indult a mérkőzés. A két óriási körösi helyzet után a vendégcsapat vette át a játék irányítását. A középpályát teljesen uralták, rutinosan, sok átadással „fagyasztották” a labdát. Szünet után már a hazai csapat birtokolta többet a labdát, de a körösi támadásokban nem volt semmi elképzelés. A vendégcsapat megérdemelten jutott a két ponthoz.
    Kitűnt: Makrickij, ill. Pintér, Csiba.
    Himer István: „Tartalékos csapatom gyengén játszott. Úgy, ahogy a sikereket el tudtuk viselni, a kudarcokat is át kell élni.”
    Sárközi László: „Fegyelmezett játékunknak köszönhetjük a győzelmet.”

Forrás: Petőfi Népe, 1992-10-19
    Megjegyzés: a cikkben kétszer is rosszul van feltüntetve a budafoki edző neve, a valós név Sárközi Lőrinc