1. Az Ujság: 3.500
  2. Pesti Hírlap: 4.000

2022.04.11, 23:21
    MTK—UTE 6:1(3 : 0).

MTK Kertész III., Konrád II. és Szabó nélkül jelent meg a pályán, Nyul volt középfedezet,mig a csatársor szünetig Taussig—Braun—Schaffer—Orth—Schlosser összeállításban szerepelt, hozzátehetjük, nem a legsikerebben, helycsere után Braun kiment a balszélre és belül Orth—Schlosser—Schaffer volt a felállítás. A Testgyakorlóknál Feldmann, Vágó, Taussig és Orth tűnt ki, ellenfelüknél Vogel II., Priboj és Molnár III. A 13. perczben Orth átadásából Schaffer lövi az első goalt, tiz-tiz percz mulva Braun két goalja követ. Szünet után az 5. perczben Schlosser,a 27. perczben Schaffer s végűl a 32. perczben Taussig megduplázzák a golaok számát. Három percz mulva Molnár III.az ujpestiek egyetlen golaját lövi. 3500 néző. Biró : Wellisch.

Az Ujság, 1917. október 16.

2022.01.07, 22:24
    MTK.—UTE. 6 : 1 (3 : 0).

Hungária-ut. 4000 néző. Bíró: Wellisch Imre. A MTK. csapatában Nyu!,Orth és Braun személyében tartalékok szerepeltek,akik azonban kitünően beváltak. Változatos, végigélvezhető küzdelem volt. A MTK. goaljait Schaffer,Braun, Taussig rugták, az UTE.-ét Molnár III.

Pesti Hirlap, 1917 október 16.

3. avatar: heimo
    2016.11.30, 22:05 (szerk.: 2016.11.30, 22:05)
    Orth feltűnése - részlet

"Az első három bajnoki mérkőzésen még nem jutott szóhoz, de 1917 október 14-én már az éppen 17 éves ifjú óriást ott látjuk az UTE ellen az MTK színeiben. A tartalékos, felforgatott csapatban balösszekötőként kezd, majd a második félidőben jobbösszekötőt játszik. A Knapp—Feldmann, Csüdör — Kertész II., Nyúl I., Vágó — Taussig, Braun, Schaffer, Orth, Schlosser összeállításban kezdő MTK 6:1 arányban verte az UTE-t, amelyben pedig újraszerepelt Racskó is. (Racskót 1913 novemberében örökre eltiltották annak a szerencsétlen balesetnek következtében, amelynek nyomán Stiller az életét vesztette. Négy év múlva azután megkegyelmezett neki az MLSz.) Az újpestiek Csajka — Vogl II., Vranák — Baubach, Matesz, Fandl — Racskó, Fogl I., Priboj, Molnár III., Szidon összeállításban álltak ki. ..."

Képes Sportlap, 1947. június 24.

4. avatar: heimo
    2016.07.24, 16:55 (szerk.: 2016.07.24, 16:55)
    A bajnoki mérkőzések során a MTK 6:1 (3:0) arányban legyőzte az UTE-et, amely az MTK túlsúlya alatt való vergődésében erőszakos játékkal igyekezett magán segíteni. A mint az eredmény mutatja, a sportszerűtlen fegyvernek nem vehette nagy hasznát az újpesti csapat. A Testgyakorlók vasárnap ismét legjobb formájukat adták s az egész csapat brilliánsan dolgozott. Kellemes föltűnést keltett Orth jobbösszekötő kitűnő játéka. A fedezetsorban Kertész III. helyén Nyul szerepelt. A mérkőzés a Hungária sporttelepen folyt le 3000 főnyi közönség előtt.