Haladás VSE - Komlói Bányász SK 4 : 0 19:00

2017.10.05, 11:40
    Haladás-Komló 4-0 (0-0)
    Szombathely, 4000 néző. V.: Szabó J.
    Haladás: Kutasi — Szekér, Mikos, Görög — Vidóczi (Berbás, a 61. percben), Marton, Elekes, Tóth, Szöllősi — Illés, Deéry (Somfalvi. a 77. percben). Edző: Sárosi László.
    Komló: Tábit — Lajos, Tigyi, Katona - Nagy, Schuszter (Kiszely, az 59. percben), Szatmári, Stemler, Andreidesz - Pörs, Pálcsa Edző: Kresz László.
    48. perc: Vidóczi labdájával Illés a balösszekötő helyén kiugrott, aztán az ötös sarkáról a kapu közepébe gurított (1-0).
    56. perc: Deéry remekül adott Illéshez, aki sarokkal maga elé tette a labdát, aztán a jobb sarokba gurított (2-0).
    70. perc: Elekes—Illés adogatás után Marton kapta a labdát, aki 5 méterről a bal
    alsó sarokba helyezte (3-0).
    73. perc: Illés—Elekes akció végén Berbás elé került a labda, aki a kapuson átemelve juttatta a hálóba (4-0).
    Szünet után a listavezető nagyobb sebességre kapcsolt, s ekkor már kidomborodott a két csapat közti tudáskülönbség. A klasszisra valló két-két Illés-gól után a szebb napokat látott Komló belenyugodott sorsába.
    Jók: Illés a mezőny legjobbja, Marton, Szöllösi, ill. Lajos, Pálcsa.
    Sárosi László: Nehezen indult, de a második félidőre feljavult a csapat, s ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.
    Kresz László: Egy „gólpasszal" vezetéshez juttattuk a Haladást, a listavezető ezután már könnyed játékkal nyert.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1991-05-26