ESE: Bodolai — Vojtekovszki, Csendes, Fegyverneki, Jávorszki — Rácz, Oláh, Horváth, Aranyos — Kormos, László. Edző: Bánkuti László
    BVSC: Erdélyi - Kecskés, Kovács, Metzger, Krómer — Várhidi, Teodoru, Szántó, Selmeczi — Szőczey, Kiss. Edző: Kisteleki István.
    Csere: Várhidi helyett Cseke a 39., Kiss helyett Márics az 55. percben.
    Gólszerzők: Kormos az 5., László a 32., Kormos a 85. percben.
    Sárgalap: Selmeczi a 68., Rácz a 80., Márics a 86. percben.
    Két villámmegmozdulás Jávorszkitól, egy ügyes Rácz perdítés, majd a jobb összekötő helyéről, cirka 11 méterről egy Vojtekovszki lövés — alig-alig mellé —, s jött az egriek első gólja. Aranyos szélvészként száguldott le a jobb szélen, tovább tolta a labdát Vojtekovszkinak, aki egy lehelet finom csellel becsapta Várhidit, miután a hazaiak játékosa elszállt, felpillantott, látta, hogy Kormosnál senki sincs kecsegtetőbb helyzetben, belőtte a labdát, és az egri csatár pár lépésről a hálóba helyezett, 0-1. Ezután kellett igazán odafigyelni az egri hátvédeknek, mivel a hazaiak úgy gondolták, a letámadásos taktikával képesek lesznek zavart kelteni az ESE hátsó alakzatában. Párszor sikerült is, mint például akkor, amikor Vojtekovszki elől ellopta a labdát Kiss, de a beadását a kapujába visszahátráló Bodolainak sikerült lehúznia Szőczey elől. Aztán Aranyos terült el a pályán, de a játékvezető továbbra sem „színezte” a meccset, pedig többször lett volna alkalma — a hazaiak durvaságát követően. A 31. percben Horváth a szeme sarkából figyelte, hogy Erdélyi kint áll, gondolt egyet, s tizennégy méterről a kapura emelte a labdát. A hazaiak hálóőre a reggeli ébredéskor nem nyújtózott akkorát, mint ekkor, de sikerült szögletre mentenie. Igaz mindössze fél percet nyert, mert Horváth jobb oldali szögletét László hét méterről a bal alsó sarokba fejelte, 0-2. A félidő záróakkordjaként Oláh kiszorított helyzetben a kapufára fejelt.
    Szünet után megzörgette ugyan a hálót a hazai együttes, de Kecskés csak az oldalát találta el. Cseke tizennyolcról mellé lőtt, majd László ha nem a cseleket választotta volna, akár kétszer is betalálhatott volna a kapuba. Mellesleg a cselek csodásak voltak. A 61. percben Aranyos hét méterre a kaputól a kelleténél jobban alányúlt a labdának, így az messze fölé szállt, majd öt perccel később Kormos fejesét ütötte az alapvonalon kívülre a BVSC kapuvédője. Öt perccel a befejezés előtt megadta a kegyelemdöfést a házigazdának az Eger. A baloldalon futó akciónál Aranyos benyeste a labdát Horváthnak, aki továbbpasszolt Kormosnak. A lobogó hajú egri futballista tolt egyet a labdán, majd tizenhat méterről, fél fordulattal lágyan a bal alsó sarokba helyezett, 0-3
    A két csapat között olyan volt a különbség, mint az első osztályú és a fapados vonatkupé között. Élvezet volt nézni, ahogyan az egriek futballoztak. Amikor náluk volt a labda, folyt a játék, gyors passzokkal, ha kellett hosszú keresztbe ívelésekkel csalták magukat közelebb
    BYSC kapujához. Szinte nem is vezettek támadást a pálya köze- pént, Aranyos, Oláh, Jávorszki gyosaságát kihasználva a széleken szőtték akcióikat. A vendégek szórványos próbálkozásainál nem maradt magára a védelem, a középpályások, sőt ha muszáj volt a két ék is kisegítette Csendeséket, akiket a BYSC agresszív letámadásos taktikája sem tudta megtörni. Amit az ESE nyújtott ezen a találkozón, erre illik a jelző: korszerű, élvezetes labdarúgás.
    Bánkuti László: — Nem várt, magabiztos győzelem, a helyzetek alapján nagyobb arányú is lehetett volna. Hál’ isten, ott folytattuk, ahol a legutóbb, a második félidőben abbahagytuk.
    Kisteleki István: — Ha csak minden tizenharmadik mérkőzésen szerepelünk így, nem lesz gond.
    Jók: Aranyos, Oláh, Horváth, Kormos, László, Jávorszki illetve Szőczey, Selmeczi

Forrás: Heves Megyei Népújság, 1990-09-03