Keszthelyi ATE Haladás - Szekszárdi Dózsa SC 0 : 2 17:00

2017.11.09, 11:21
    Keszthelyi ATE Haladás - Szekszárdi Dózsa SC 0:2 (0:1)
    Keszthely, 500 néző. V: Vavika
    Szekszárdi Dózsa: Mausz - Szabó, Varga F., Kasza, Nagyfalusi - Farsang, Dienes (Máté a 60. percben), Bozsér, Horváth Cs. - Süveges, Varga L. (Bóka a 72. percen). Edző: Teszler Vendel. Keszthelyi ATE Haladás: Hajba - Szalai, Halápi, Gagó, Cziráki - Németh T. (Fenusz a 39. percben), Ballai, Wunder - Békefi (Nyúl az 55. percben), Kiss, Purger Edző: Fuisz János. Lüktető iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat támadólag lépett fel. A második percben bal oldali bedobást követően Bozsér Horváth Cs. elé játszott, akinek 17 méteres lövését Hajba a mezőnybe öklözte. Két perccel később egy előreivelést követően Wunder Bal- laihoz fejelte a labdát, aki 15 méterről kapásból kapu mellé bombázott. A hazaiak játékán érződött a görcsösség, ami a táblázaton elfoglalt pozíciójukból adódott. A 6. percben Horváth Cs. húzott el jó csellel a jobb oldalon, visszagurítását Farsang 9 méterről, nagy erővel lőtte kapura, de Hajbát találta telibe. A 20. percben Bozsér átadásával Süveges lépett ki a védők közül és a kifutó Hajba fölött a 16-osról a hálóba emelte a labdát. 0-1. A 28. percben Bozsér szerzett labdát a védőktől a jobb oldalon, beadását Süveges hat méterről a léc fölé pörgette. A folytatásban a házigazda keszthelyiek visszaestek, így a továbbra is többet kezdeményező lila-fehérek előnyét kevésbé veszélyeztették. Szünet után ott folytatta a két csapat, ahol az első játékrészt abbahagyta. Folytatódott a küzdelmes, kemény játék, a kapura azonban csak a kontrákra építő szekszárdiak jelentettek veszélyt. A Balaton-partiak meddő próbálkozásait Varga F. vezérletével a dózsások védelme magabiztosan hárította. A 80. percben Horváth Cs. szöglete után a labda oldalra pattant, Bozsér középre emelt és az érkező Süveges 8 méterről centiméterekkel lőtte kapu mellé. Három perccel később Hajba messzire kifutott kapujából, Halápihoz passzolt, aki azonban elvétette a labdát, így Horváth Cs. került helyzetbe, az ő gólba tartó emelését Bagó menteni tudta. A 90. percben Farsang vezette fel a labdát, két védőn átverekedte magát, majd pontosan adott középre, és az érkező Horváth Cs. 13 méterről beállította a mérkőzés végeredményét. 0-2.
    A kiesés ellen küzdő keszthelyi gárda mindenáron bizonyítani szeretett volna pályaválasztóként, ám a fegyelmezetten futballozó, gyors kontrákra építő és végig többet támadó Szekszárd magabiztos győzelmet aratott. A házigazdák a találkozó hajrájában mindent egy lapra feltéve kitámadtak, vesztükre, hiszen ekkor tovább növelte előnyét a lila-fehér együttes. Jók: Varga F., Horváth Cs., Farsang, illetve Bagó, Ballai.

Forrás: Tolnai Népújság, 1990-05-03