Eger SE - Mezőtúri Honvéd SE 3 : 0 17:00

A tudósítás szerint a végeredmény nem 3-0 hanem 2-0 lett
    Eger SE—Mezőtúr 2-0 (1-0)
    NB Il-es labdarúgó-mérkőzés Eger, 800 néző. V.: Nagy L.
    ESE: Bodolai — Rácz, Fegyverneki, Lengyel, Jávorszki — Oláh, Mundi, Horváth, Simon — Kormos, László. Edző: Bánkúti László
    Mezőtúr: Nagy Zs. — Juhász, Vajda, Dávid, Kalvach — Teleki, Pisont, Molnár — Berecz, Nagy L., Király. Edző: Kajtár István
    Csere: Bodolai helyett Póta a szünetben, Pisont helyett Bohon, Király helyett Ungi mindkettő az 59., Rácz helyett Vojtekovszki a 73. percben.
    Gólszerzők: Simon a 29., Kormos az 52. percben.
    Sárga lap: Kalvach a 12., Nagy Zs. a 69., Lengyel a 85. percben.
    Mivel a kezdőrúgás ismét pénzes gazdára talált, Laskó László a Panoráma Vendéglátó Vállalat dolgozója ért először labdához a frissen nyírt füvön. A küzdő felek tíz percig „ízlelgették” egymást úgy, hogy jószerivel alig történt említést érdemlő esemény. A ll. percben a későbbiekben is gyakorta felfutó Jávorszki jelezte lendületes elfutásával és beívelésével, hogy egyre inkább a kapuk is veszélybe kerülnek majd. A 18. percben Simon került jó helyzetbe, de a lövés pillanatában bravúrosan szerelte az egyik védő. A 28. percben Horváth ívelt be jobbról egy szabadrúgást, Lengyel ügyesen visszafejelte a labdát Simon elé, aki 12 méterről a kapu fölé lőtt. A következő akciónál azonban már góllal fejezte be mutatványát az egriek középpályása. Egy gyors támadás végén Simon kicselezte a kapust, de mivel nem jött lábra a labda, egyet fordult, és közben ívelt ballal az üres kapu közepébe, 1-0. A 41. percben meghűlt a vér a hazai szurkolókban. A Mezőtúron katonáskodó egri nevelésű Berecz került tiszta gólhelyzetbe, de lapos lövése nyomán a kapufa tövénél csúszott játéktéren túlra a labda. A 45. percben egy lendületes vendég támadásnál az előretörő Vajda labdája
    már túljutott Bodolain, amikor Fegyvemeki a kapu torkából szögletre tisztázott.
    Szünet után a sántikáló Bodolai helyére beállt Póta hívta fel először magára a figyelmet. A 49. percben Vajda szabadrúgása nyomán tenyerelte szögletre a labdát az egri kapus. Az 50. percben László lőtt alig kapu fölé, majd következett az újabb hazai találat. Az 52. percben Simon lapos szabadrúgását Nagy Zs. vetődve kiütötte, de pontosan a berobbanó Kormosé lé, aki gond nélkül helyezte a labdát a fekvő kapus fölött a hálóba, 2-0. A 60. percben ismét Póta jeleskedett. A vendégek középhátvédje Vajda végezhetett el újabb szabadrúgást, de Póta a korábbihoz hasonló bravúrral tolta léc fölé az erősen meglőtt labdát. A 75. percben László remekül csúsztatta fejjel a labdát Simon elé, az egriek tizes számú játékosa azonban nagy helyzetben a kapu mellé rúgta a labdát. A 80. percben Horváth remekül tálalt Simon elé, aki azonban kisodródott, így Teleki fölöslegesen buktatta. A 11-est Horváth nagy erővel a felső lécre lőtte, ahonnan a labda a gólvonal elé pattanva került vissza a mezőnybe.
    Az ESE számára nem okozott különösebb gondot a három pont begyűjtése, mindez viszont aligha elégítette ki maradéktalanul a csapat híveit. Jobb összpontosítással akár öt gólt is szerezhettek volna Simonék, mert az ordító helyzetekig a nehezén már túljutottak. Sokkal több gólszerzési lehetőség volt ebben a mérkőzésben, mint amennyit a végeredmény mutat. Szerencsére a mezőtúriak Egerben is bizonyították, nem véletlenül állnak kieső helyen, nem véletlenül rúgták a legkevesebb gólt. így a hazaiaknak kettő is bőven elég volt a biztos győzelemhez.
    Jók: Lengyel, Horváth, Póta, illetve Vajda, Molnár.
    Bánkúti László: — Jól használtuk ki ellenfelünk két megingását.
    Kajtár István: — A látottak alapján fordított eredmény sem lett volna meglepő, noha jó csapattól kaptunk ki.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1990-05-14