Szarvasi Vasas Spartacus SE - Metripond SE 1 : 0 17:00

2017.10.06, 08:26
    Szarvasi Vasas—Metripond 1-0 (0-0)
    NB Il-es labdarúgő-mérközés, Szarvas, 1000 néző. V.: Mester (Hazafi, Lettrich). Szarvas: Hanyecz — Fekete, Gebri, Holp, Szemere — Bakai, Nagy, Aranyos — Major, Supka, Sebők. Edző: Pallagi Róbert. Metripond: Tóth — Talmácsi, Miklós, Leindler, Molnár — Bódi, Tasi, Bress, Jegesi — Pásztor, Maczkó. Edző: Hegedűs Ferenc.
    Csere: Leindler helyett Návay a 66., Major ih. Csalos a 69., Pásztor h. Szarvas a 78., Supka helyett Csák a 82. percben.
    Gólszerző: Szemere 11-esből az 57. percben.
    Sárga lap: Bódi a 2., Gebri a 60., Miklós a 84. percben.
    Kiállítás: Talmácsi a 69. percben.
    Szögletarány: 7:5 (3:4) a Hódmezővásárhely javára.
    A mérkőzést Bódi sárga lapja vezette be, aki a 2. percben Sebőköt alaposan helyben hagyta. Nem sokkal később a sértett futott el a bal oldalon, a vásárhelyi védők buktatták, de a Labda a tisztán álló Supka elé került, ennek ellenére a játékvezető nem alkalmazta az előnyszabályt. A 12. percben Sebők ívelt a kapu elé, Nagy fejese azonban a léc fölé szállt. Aztán Bódi 22 méteres lövését védte vetődve Hanyecz, miként Molnár 24 méteres szabadrúgását. A 26. percben Leindler fölvágta Majort, akit három .percig ápoltak. A félidő lefújása előtt Jegesi balról ívelt labdáját Hanyecz ujjheggyel tolta vissza a mezőnybe.
    A szünet után Supka íveit jobbról a kapu elé, Major azonban elügyetlenkedte a lehetőséget. Egy perccel később Supka közeid lövését védte a vásárhelyi kapus. Az 53. percben Maczkó szép csellsorozat után lövőhelyzetbe került, de Hanyecz bravúrosan hárított. Az ellentámadás sorén Sebők lépett ki, nagy lövését Tóth biztosan fogta. Az 57. percben Aranyos a felezővonalról iramodott meg, sorra kicselezte a védőket, már a 16-oson belül járt, amikor Molnár és Miklós egyesült erővel föllökte. A játékvezető a büntetőpontra helyeztette a labdát, s Szemere a bal sarokba helyezett, 1—0.
    A szünet után Supka íveit jobbról a kapu elé, Major azonban elügyetlenkedte a lehetőséget. Egy perccel később Supka közeid lövését védte a vásárhelyi kapus. Az 53. percben Maczkó szép
    A 69. percben egy meredeken előrevágott labdával Sebők ugrott ki, Talmácsi visszarántotta, a vásárhelyi védő a kiállítás sorsára jutott. A 85. percben Szarvas váratlan lövését Hanyecz fogta. A 86. percben Sebők lövés helyett tovább akarta adni a labdát, de a védők tisztáztak. A lefújás előtti percben szöglethez jutottak a vendégek, még Tóth kapus is (kijött a szarvasi 16-osig, hogy segítse csapatat, de helyzet már nem alakult ki.
    A szarvasiak az első félidőben időnként nyomasztó fölényben játszottak, de igazi gólhelyzetek a csatárok gyenge teljesítménye miatt nem voltak. A Metripond szórványos kontratámadásai is veszélytelennek bizonyultak. A fordulás után a szarvasi cserék jóvoltából továbbra is a hazaiak veszélyeztettek, de a jó helyzeteket ismét elügyetlenkedték.
    Jó: Hanyecz, Gebri, Szemere, ill. Tóth, Leindler, Maczkó.
    Nyilatkozatok. Pallagi Róbert: — Ideges hangulatú mérkőzésen a két csapat igazi tudása alatt játszott. Számunkra nagyon értékesnek bizonyult a három pont megszerzése. Hegedűs Ferenc: — A nagyon gyengén játszó Szarvas „kimagaslóan "legjobb” embere Mester játékvezető volt. Nem érdemeltünk vereséget.

Forrás: Békés Megyei Népújság, 1990-04-23