ESMTK - Csurgói Spartacus SE 2 : 1 17:00

1. Népsport: 1.200

2017.11.09, 00:28
    ESMTK — Csurgó 2-1 (1-1)
    Pesterzsébet, 1200 néző. V.: Bogyó.
    ESMTK: Papp — Székely, Krómer, Balázs, Varga — Takács, Forintos, Pogány — Németh (Kónya 65. perc), Kotul (Vajkó 85. perc), Murai Edző: Viczkó Tamás.
    Csurgó: Belovári — Rituper (Kovács II. a 75. perc), Mészáros, Kovács I., Beke — György, Laczkovich, Vékony, Puskás — Szigeti, Balaton (Posta 57. perc). Edzó: Keszei Ferenc.
    Szögletarány: 5:2 az ESMTK javára.
    Sárga lap: György 35. perc, Rituper 60. perc.
    Élénk iramban kezdődött a kiesési rangadó. Mindkét csapat nagy elszántsággal küzdött, és próbálta megragadni a bentmaradás utolsó lehetőségét. A 33. percben a lesről induló Németh a 16- oson belül keresztülesett a kifutó kapuson, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Pogány biztosan lőtte a jobb sarokba. 1-0.
    A 43. percben röviden szabadítottak fel a hazai védők, és Balaton közelről kiegyenlített. 1-1.
    A második félidőt is változatos játék és a küzdelem jellemezte. Az ESMTK többet, a Csurgó veszélyesebben támadott. A 72. percben eldőlt a mérkőzés. Murai csel után balról jól adott be és Takács a hálóba fejelte csapata nyertes gólját. 2-1.
    A 80. percben Vékony, a 89.-ben Szigeti hagyott ki egyenlítési lehetőséget.
    Közepes színvonalú, jó iramú mérkőzésen szenvedett vereséget a Csurgó. Az idegenben eredménytelenség ezen a találkozón is folytatódott, és az egyik oka annak, hogy a csapat kiesett az NB ll-ből. Jók: Krómer, Varga, Takács, illetve Belovári, Mészáros, Szigeti.

Forrás: Somogyi Néplap, 1989-06-05