Kazincbarcikai Vegyész SE - Szekszárdi Dózsa SE 2 : 1 17:00

2017.11.09, 19:02
    Szegény embert az ág is húzza..
    Kazincbarcika-Szekszárd 2-1 (1-0)
    Kazincbarcika, 1000 néző. V: Ádám
    Kazincbarcikai Vegyész: Novák - Babus (Szamosi a szünetben), Sztahon, Kerekes, Budai - Orlóczki, Asszony (Barta a 68. percben), Búza - Zsiga, Bartuska, Csipke. Edző: Balázs András
    Szekszárdi Dózsa: Hujber - Pető, Hahn, Szabó (Vető a szünetben), Varga L. - Kniesz (Boros a 30. percben), Márkus, Weitner, Varga F. - Süveges, Lauer. Edző: Teszler Vendel
    Lendületesen kezdett a hazai együttes, úgy tűnt, hogy gyors döntésre törekszik. A 6. percben a keresztező Knieszt Asszony lerántotta a középhátvéd poszton, a labda tovább gurult az érkező Bartuska elé, aki közelről Hujber arcába lőtte. A szekszárdi kapus rövid ápolás után folytatni tudta a játékot. A 14. percben Orlóczkit buktatták a dózsás védők a kaputól 20 méterre, a szabadrúgást a sértett végezte el, de lövését Hujber jó érzékkel védte. A 22. percben Búza húzott el a bal oldalon, belőtt labdája az egyik csatár feje fölött elsuhant, de a keresztbe futó Varga L. testéről a hálóba pattant. Öngól! 1 -0. A 36. percben Boros remekül húzott el a bal oldalon, visszagurítását Süveges 14 méterről, kecsegtető helyzetben kapu fölé lőtte. A 42. percben Márkus szabadrúgásból Lauert szöktette, a csatár beadását Weitner 25 méterről nagy erővel a léc fölé vágta.Szünet után ott folytatta a Dózsa, ahol az első játékrészt abbahagyta. A lila-fehérek a változatos mezőnyjátékban többet birtokolták a labdát. Az 53. percben Weitner nagyszerű átadással ugratta ki Süvegest, aki rávezette a labdát Novák kapusra, már lövésre lendült a lába, amikor a 16-os vonalánál a visszafutó Sztahon beérte és szerelte. A 66. percben Lauer remek átadásával ismét Süveges lépett ki, egy csellel elfektette a keresztező Kerekest és 12 méterről, ballal elegánsan a kapuba helyezte a labdát. 1-1. Három perccel később Weitner dobta támadásba Süvegest, aki ezúttal két védőtől erősen szorongatva a kimozduló kapussal szemben léc fölé bombázott. Ez is gólt ígérő helyzet volt. A 77. percben Lauert buktatták a barcikai védők Novák kapujától 22 méterre, Márkus jól eltalált szabadrúgását a hazaiak portása bravúrral ütötte mezőnybe. Süveges érkezett, de a partjelző lesen állította meg a csatárt. Mintha csak lekopírozták volna a Dunaújváros elleni szekszárdi mérkőzés hasonló epizódját. A 89. percben - miközben a Dózsa játszott jobban - meglepetésként hatott a hazaiak győztes gólja: a dózsás védők röviden mentettek egy összecsapásnál, Barta rácsapott a labdára és három lépésről a kapuba bombázta. 2-1.
    A hazaiak lendületes kezdéséből kitűnt, mindenáron győzni akarnak, hogy megmeneküljenek az osztályozótói. Mezőnyben szorongatott a Vegyész, de kapura nem jelentett veszélyt. Ekkor, bár kapkodott a lilák védelme, mégis egy talált góllal szerzett vezetést a barcikai együttes. Szünet után Kniesz és Szabó sérülés utáni kényszerű kiválását követően is rendezte sorait a Szekszárd, és átvette a kezdeményezést. Igyekezetét egyenlítés koronázta, s miközben továbbra is támadott, a nagy véghajrát nyitó hazaiak belőtték győztes góljukat. Jók: Kerekes, Budai, illetve Süveges, Varga F., Pető.

Forrás: Tolna Megyei Népújság, 1988-06-09