Újpest FC - Szegedi AK 2 : 2 14:45

2015.05.22, 18:39
    Óriási küzdelem alakult ki, mely az erőviszonyoknak megfelelően döntetlen eredménnyel végződött.
    Ujpesti támadásokkal kezdődött a játék. Az 5. percben Szusza, a 15. percben pedig Zsengellér lövése kerülte el a szegedi kaput. Ujpest állandó fölényét nem tudta gólra váltani. A 18. percben Zsengellér hálóba jutott lövése lesálláson hiúsult meg. A Szeged egyre jobban erősített és a 23. percben Vörös berúgta a vezető gólt. 1:0. Az Ujpest csak védekezett, de a 34. percben Nagy és Vörös összejátszásából Kalmár újabb gólt szerzett. 2:0. A mérkőzés félidejének végén az Ujpest nyomult fel és a 43. percben a kifutó Aknavölgyi mellett Zsengellérnek sikerült szépítenie. 2:1.
    A II. félidő Ujpest erős rohamaival indult. A 12. percben kavarodás támadt a szegedi kapu előtt, a játékvezető 11-est ítélt, amelyből Nagymarosi egyenlített. 2:2. A 14. percben Sziklai, az Ujpest kapusa már másodszor sérült meg, de ennek ellenére a helyén maradt. Az Ujpest nagy fölénybe jutott. A 29. percben Pozsonyi átadását Zsengellér kapu fölé továbbította. Ezután szegedi rohamok következtek, de az ujpesti védelem élén Sziklaival igen jól működött. A 36. percben Gyuris csak gánccsal tudta Zsengellért a gólszerzésben megakadályozni. A szabadrúgás eredménytelen maradt. Változatos játékkal igen erős iramban fejeződött be a küzdelem.