Újpest FC - Kolozsvári AC 2 : 2 17:00

2015.05.22, 18:40
    Erős küzdelem után az Ujpestre hízelgő a döntetlen eredmény. Tapogatódzó játékkal indult a küzdelem, majd a KAC lendült támadásba. A 6. percben Bonyhági lövését Sziklai, az Ujpest kapusa sarokrúgás árán védte. Ezután mezőnyjáték következett, majd a 22. percben az Ujpest támadott, Szusza lövését Márki kiöklözte. A 24. percben a KAC támadott, Kovács IV. elgáncsolása miatt a játékvezető 11-est ítélt, amit Bonyhádi a kapus kezébe rúgott. Változatos játékkal telt el a félidő további része.
    A II. félidő Ujpest támadásaival kezdődött. A 3. percben Zsengellér 20 méteres lövése szállt el a KAC kapuja fölött. A 8. percben Nagy szép beadását Váczi az ujpesti kapuba továbbította. 0:1. A 10. percben az Ujpest támadott, majd szabadrúgás után Zsengellér fejesgóllal egyenlített. 1:1. A 23. percben ismét a KAC volt veszélyes: Bonyhádi lövését Sziklai Szokolai elé öklözte, aki nem tévesztette el a kaput. 1:2. A 15. percben Kirádi lövése bejutott a KAC hálójába, de a játékvezető már előzőleg lesállás miatt megállította a játékot. A 17. percben ötperces szünet kezdődött mert a közönség sértegette a játékvezetőt, sőt már kővel is dobálta. Az öt perc elteltével az Ujpest került nagy fölénybe, de Márki kapus sorra elhárította a veszélyes helyzeteket. A 33. percben szabadrúgás után Várnai lövését Márki Szusza elé öklözte, aki kiegyenlített. 2:2. Az Ujpest fölénye ezután is megmaradt, de a meghosszabbított ötperces játékidő sem volt elegendő a győzelem megszerzésére.