Csak a második félidőben volt jobb az Újpest

Soroksár, 2000 néző – Vezette: R. Takács
    Újpest: Tóth – Balogh II., Laboros – Kirádi, Szücs, Balogh I. – Nagymarosi, Szusza, Zsengellér, Sárdi, Várnai.
    ErSo: Derda – Somogyi, Konta – Karácsonyi, Siklósi, Zimonyi – Pusztai, Borbély II., Antoni, Hontvári, Pálmai.

Az Újpest kezdi a játékot, nagy iramban indul a mérkőzés. A 4. percben már gólt ér el az Újpest. Zsengellér átadott labdáját Szusza 8 méterről a bal felső sarokba rúgja. Egy perccel később Zsengellér éles lövése alig kerüli el a kaput. Az ErSo lelkesen küzd és mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfele az Újpestnek.

A 20. percben Várnai balsarokba irányított lövését Derda remek vetődéssel védi. A 32. percben Balogh II. csak az utolsó pillanatban ment Antoni elől. Élvezetes, jó játék folyik, középen ér véget a mérkőzés a félidő lefújáskor.

Az Újpest szünet után változtat támadósorán, Várnai jobbszélső, Nagymarosi balösszekötő és Sárdi balszélső lesz. Két szöglettel is veszélyeztet az ErSo. Az 5. percben veszélytelennek látszó újpesti támadásból Zsengellérhez kerül a labda és a középcsatár fordulásból küldött közeli lövése a kapufáról pattan a balsarokba, 2:0.

A 12. percben Szusza lesből indul el és a kifutó Derda mellett a hálóba gurít. 3:0. Három perccel később a Nagymarosi kiugrasztja Szuszát, a jobbösszekötő a hálóba emeli a labdát. 4:0. A 20. percben Zsengellér 16-osról küldött lövése köt ki a jobb sarokban 5:0.

Most már ellaposodik a játék, mindkét csapat belenyugodott az eredménybe. A 40. percben Sárdi 12 méterről lő a balsarokba 6:0. ErSo támadásokkal ér véget a mérkőzés. A mérkőzés lefújása után a soroksári rendezőknek kellett a játékvezetőt egyes fanatikus nézők dühe elől megvédeni.
    Szögletarány: 6:2 (2:1) a Soroksár javára.

Nyilatkozatok:
    Dicker Mihály (Újpest): A hat gól ellenére nem játszott alárendelt szerepet a soroksári csapat.

Szigeti László (Soroksár): Az Újpest megérdemelte a győzelmet, a bíró azonban teljesen elrontotta a mérkőzést.