Békéscsabai Törekvés MTE - Herminamezei AC 1 : 1 11:00

2018.07.02, 19:50 (szerk.: 2018.07.03, 11:23)

Békéscsaba - HAC 1:1 (1:0)
    Békéscsaba, 1000 néző - Vezette: Dömötör

B. Törekvés: Parádi - Schwarcz, Urda - Donáth, Fülöp, Marik - Kliment, Kovács, Feith, Szilasi, Szák
    HAC: Boldizsár - Lukács, Bozsur - Pázmándy, Gerda, Rákóczi - Rozsáli, Hidegkuti, Kassai, Forgács, Verebes

Nagy ködben vonulnak ki a csapatok, a Törekvés kezd, de az első negyedórában komoly akció alig akad. Később némi fölénybe kerül a hazai csapat.
    A 20. percben szép Kovács-Kliment-Szilasi támadás fut, Szilasi a 11-es tájáról éles félmagas lövéssel a jobbsarokba küldi a labdát. 1:0 a B. Törekvés javára.
    A HAC több jó támadással felel a gólra. A 26. percben Kassai szabadrúgását Parádi kiüti. A hátralévő időben főleg mezőnyjáték folyik.

A II. félidőt csabai támadások vezetik be. Kovács szökteti Klimentet, a szélső erős lövését Boldizsár nehezen menti. Beszorul a HAC, Kassai és Verebes helyet cserél. A 14. percben Kliment lövése a kapufán csattan. A 22. percben Kovács és Kliment vezet veszélyes támadást, Kliment elmegy Bozsur mellett, a kapust is kicselezi, de a berobbanó Gerda ment. A 25. percben Kliment alig lő mellé.
    Változatos játék mellett érkezik az utolsó előtti perc, amikor váratlanul kiegyenlít a HAC. Pozsáli viszi a labdát, Lukács elől van, a beadás hozzá kerül, kiugrik és az ötösről védhetetlen gólt lő. 1:1.
    Szögletarány: 8:2 (4:0) a B. Törekvés javára.

BÍRÁLAT:
    A mérkőzés végig nagy ködben folyt le. A B. Törekvés sokkal többet támadott ellenfelénél és győzelmet érdemelt volna.

Parádi a gólt nem védhette. A hátvédek jól játszottak, de a gólban ludas mind a kettő.A fedezetek között ez a rangsor: Marik, Fülöp, Donáth. Elöl Szilasi az egész mezőnyből kiemelkedett. Utána Kliment következik, de lövéseivel nem volt szerencséje. Feith és Kovács sokat dolgozott, Száknak nem ment a játék.

A HAC kapujában Boldizsár megfelelt. Bozsurnak nehéz dolga volt Klimenttel szemben. A fedezetek Között Pázmándy nyújtott legtöbbet. A csatársorban Rozsáli, Hudegkuti és Forgács tetszett.

4. HAC 10 5 3 2 24:18 13