Békéscsabai Törekvés MTE - Elektromos MSE 1 : 1 16:00

2018.09.26, 13:33 (szerk.: 2018.09.26, 20:07)

Békéscsaba, 2500 néző, Vezette: Sásdi

Elektromos: Mezőlaki - Pálinkás, Kucsera - Gajdos, Marosi, Török - Fényi, Majtényi, Csepregi, Barna, Tőrös
    B. Törekvés: Andó - Schwarcz, Durst - Fülöp, Marik, Vozár - Urda, Feith, Donáth, Szilasi, Krajcsó

Tapogatózó játékkal indul a mérkőzés.
    Az 5. percben Feith kapura fejel. Változatos lesz a játék, a hazai csapat többet támad.
    A második negyedórában az Elektromos kerül fölénybe és Andónak sokszor kell bebizonyítania, hogy kitűnő formában van. A 24. percben Fényi, majd Csepregi veszélyes lövését védi.
    Lassan feljön a hazai csapat és beszorítja az Elektromost. A 35. percben Pálinkás a 16-oson belül gáncsolja Krajcsót, a játékvezető sípja azonban néma marad.
    Mezőnyjátékkal ér véget a félidő.

Szünet után is többet támad a B. Törekvés. A 12. percben Urdát szögletre szerelik, a szöglet eredménytelen marad. Barna lő mellé.
    A 27. percben Csepregi lesről hálóba vágja a labdát, a játékvezető megadja a gólt. 0:1.
    A gól után nagy fölénybe kerül a hazai csapat, állandóan támad. A 41. percben Gajdos kézzel üti le a labdát a büntetőn belül, a 11-est Szilasi védhetetlenül bevágja. 1:1.
    A 43. percben Tőröst feleselésért kiállítja a játékvezető.
    Szögletarány: 6:5 (4:1) az Elektromos javára.

NYILATKOZATOK:
    Szabó Pál (Elektromos): Szégyen a magyar sportban az ilyen játékvezetés.
    Tokay Gábor (B. Törekvés): Gólokkal kellett volna győznünk.

BÍRÁLAT:
    A hazai csapat a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, a helyzetek alapján több góllal kellett volna győznie.

Egyénileg Andó egészen nagy formában védett. Marik a mezőny legjobbja volt. Durst is jól játszott. A csatársorból Donáth, Feih és Szilasi emelkedett ki.

Az Elektromosban Mezőlaki jól védett. Pálinkás volt a legjobb hátvéd. Marosi is megfelelt. A két fedezet szorgalmas volt. A csatársor legjobbja Csepregi, a két összekötő szürkén mozgott, a szélsők közül Fényi volt a jobbik.

A játékvezető a lesgól megadásán kívül nagyobb hibát nem vétett.

9. Elektromos 22 8 4 10 50:44 20