Békéscsabai Törekvés MTE - Debreceni VSC 3 : 6 17:00

2018.10.26, 11:54 (szerk.: 2018.10.26, 12:51)
    A csabaiak többet támadtak, a debreceniek veszélyesebben

DVSC - B. Törekvés 6:3 (3:2)
    Békéscsaba, 2000 néző Vezette: Tassi

Békéscsabával vasárnap este a város felett dühöngő orkán miatt nEm tudtunk telefonbeszélgetést folytatni. Kerülő úton úgy értesültünk, hogy a DVSC 5:3 arányban győzött. Mint hétfőn kiderült, 6:3-ra győzött a debreceni együttes.
    A mérkőzésről békéscsabai tudósítónk a következőket jelenti:
    A két csapat így állt fel:
    DVSC: Nagy - Csokai, Szűcs - Szilágyi II, Tisza, Kádas - Komlósi, Nagy II, Szabó, Dobos, Sidlik
    Békéscsaba: Vandlik - Schwarcz, Krajcsó - Weiner, Fülöp, Tirják - Urda, Donáth, Feith, Szilasi, Karaba

Tapogatózó játék után a 3. percben Urda mellé lő.
    A 12. percben Urda labdájával Feith kiugrik és a kifutó kapus mellett a bal sarokba lő. 1:0 a Békéscsaba javára.
    Váltakozó játék után a 23. percben Komlósi szögletrúgásából Szabó a bal sarokba fejel. 1:1.
    Hullámzó, jóiramú a játék.
    A 26. percben Tisza Doboshoz ad, az összekötő fordulásból nagy lövéssel a bal sarokba küldi a labdát. 2:1 a DVSC javára.
    A csabaiak nem csüggednek, erősen támadnak.
    A 29. percben mégis a DVSC ér el újabb gólt: Szabó fut le, Vandlik eléje vetődik, a labda Komlósi elé pattan, az közelről a hálóba gurít. 3:1.
    A békéscsabaiak támadásainak a 38. percben megszületik az eredménye: Feith kitör, kicselezi Tiszát és a kifutó kapus mellett belövi a labdát, 3:2.
    Továbbra is a Békéscsaba támad többet.
    A 43. percben Feithet a játékvezető kiállítja a partjelző állítólagos megsértése miatt.

A II. félidő elején hullámzó játék folyik.
    A 14. percben Kádas szabadrúgását Szabó befejeli, 4:2.
    Három perccel később Weiner átadásából Donáth 20 méterről, hatalmas lövéssel javít, 4:3.
    Erősen küzd a kiegyenlítésért a Békéscsaba, de eredménytelenül.
    A 32. percben Komlósi elfut, lő, lövése a jobb felső sarokban köt ki, 5:3.
    Eredménytelen csabai támadások közben Tisza megrúgja Fülöpöt, a középfedezet nem tud tovább játszani.
    A 43. percben Komlósi lő újabb gólt, 6:3.
    Szögletarány: 6:4 (0:4) a Békéscsaba javára.

NYILATKOZATOK:
    Palotás István, DVSC: Békéscsaba nem tud veszteni.
    Tokaji Gábor (Békéscsaba): A debreceni partjelző tönkretette a mérkőzést. Csodálkozom, hogy bemondásait állandóan elfogadta a játékvezető.

BÍRÁLAT:
    Inkább küzdelem folyt, mint játék. A Békéscsaba többet támadott, a kapu előtt azonban nem volt szerencséje. A DVSC-csatároknak ezzel szemben - minden sikerült.

Egyénileg:
    A DVSC-ben Nagy megfelelt, a hátvédsorban Csokai, a két fedezet közül Szilágyi volt a jobb. A csatársorban Nagy játszott a legjobban, utána Komlósi és Dobos következik.

A csabaiaknál Vandlik kapus két gólban is benne volt. Schwartz a legjobb hátvédnek bizonyult, bár nem játszott rosszul Fülöp sem. A két fedezet sok jó labdát adott előre. A támadósorban Feith, Szilasi, Donáth a sorrend.

A játékvezető sokszor igen határozatlan volt.

5. DVSC 26 12 5 9 62:48 29