Videoton SC - Újpesti Dózsa SC 2 : 5 15:00

2016.05.25, 20:15 (szerk.: 2016.05.25, 20:16)
    ÚJPESTI DÓZSA— VIDEOTON 5:2 (3:2)

Székesfehérvár, 12 000 néző.

Nagyszerű talajú játéktéren Dózsa góllal indult a mérkőzés — Bene szabadrúgását Göröcs fejelte a hálóba (1:0). Pompás küzdelem folyt, hullámzó játékkal. A 14. percben Kovács bombalövésével szemben Szentmihályi tehetetlennek bizonyult. (1:1). A fehérváriak azonban nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek, mert a másik oldalon Bene szabadrúgását a székesfehérvári kapus, Szabó nem tudta hárítani. A nagy erővel rohamozó Videoton támadásait Solymosi fékezte le. Nagy II.-vel történt összecsapása után a fehérvári csatárt a pályáról a kórházba szállították; lábfejcsont eltört, egyik körmét pedig elvesztette. Ezután következett a 30. percben Bene nagyszerű alakítása után a Dózsa harmadik gólja, amelyre a 43. percben Karsai válaszolt. (3:2).

Szünet után a 67. percben Dunai III., Szabó nagy hibájából újabb gólt szerzett. (4:2). A 71. percben gyors adogatás után Dunai II. pofozta a labdát közelről a hálóba és állította be az 5:2-es végeredményt.
    Több mint egy órán keresztül a Videoton méltó ellenfele volt a bajnok Újpesti Dózsának.