Komlói Bányász SK - Újpesti Dózsa SC 2 : 1 17:30

Komlói Bányász —Újpesti Dózsa 2:1 (1:1)
    Komló, 4000 néző. Vezette: Csernefalvi.
    Komló: Buús - Kótai, Kovács, Makray, Tihanyi, Horváth, Solymosi, Pál -Bordács, Juhász, Bencsik — Edző: Lantos Mihály.
    Újpest: Szentmihályi - Káposzta, Harsányi, Noskó, Juhász P. — Dunai III., Tóth A. — Kellner, Bene, Dunai II., Zámbó. Edző: Kovács Imre.
    Csere: Tóth A. helyett Nagy L. (a szünetben), Kellner helyett Borbély II. (a 63. percben).
    Góllövők: Bene (a 8. percben), Buús (11-esből, a 41. percben), Juhász (a 77. percben).
    Lantos Mihály edző nem változtatott a Szombathelyen győztes csapaton, az Újpestben Maurer sérülése, Horváth mandulaműtétje miatt hiányzott. Az első helyzet Bene előtt adódott a 4. percben, lövését Kótai a gólvonalról mentette. A 8. percben vezetéshez jutott az Újpest: Zámbó elfutott a balszélen, beadását Bene továbbította 6 méterről a kapu közepébe (0:1).
    Az újpestiek mezőnyfölényben voltak, gyakran veszélyeztették a hazaiak kapuját. A 13. percben Bordács remekül ívelte be ! a labdát jobbszélről, Juhász fejesét Szentmihályi védte. Megérdemelten kapott tapsot a látványos komlói akció. Egy perccel később Tóth A. beívelését \ Dunai II. mellé perdítette. Ezután perceken át csak mezőnyben folyt a játék. A 25. percben Horváth távoli lövése je- j lentette az eseményt, de a labda fölé szállt. A 30. percben Tihanyi hibájából Zámbó lőhetett j kapura, Buús azonban jó érzékkel hárított. Két perc múlva I Bencsik ravasz szögletét Szent- ] mihályi a léc alól ütötte ki. A 35. percben Dunai II. az ötösön rosszul találta el a labdát, Buús könnyen hárított. A 41. percben Juhász szöktette Horváthot, akinek Juhász P. a 16-oson belül elhúzta a lábát. Csernefalvi határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőt
    Buús a balra mozduló Szentmihályi mellett a jobbsarokba lőtte (1:1).
    Szünet után lendületesebb volt a Komló, de a lila-fehérek 16-osához érve hibáztak a támadók. Tíz perc eltelte után átvette az irányítást az Újpest. Az 58. t percben Zámbó lövését védte Buús. Hárem perccel később Solymosi távoli bombája alig kerülte el az újpesti kaput. Ismét mezőnyjáték következett és ebben az időszakban egyik csapat se tudott fölényt kiharcolni. A 69. percben Bene a kivetődő Buús mellett a kapufa mellé gurított. A 75. percben Nagy L. adott vissza az alapvonalról, Dunai II. a komlói védőkbe lőtte a labdát. A 77. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Bordács remek labdával szöktette
    Juhászt, aki lefutotta Harsányit és 12 méterről védhetetlenül bombázott a léc alá (2:1).
    A hajrában okosan játszott a Bányász, két-három húzással veszélyt teremtettek a bajnokcsapat kapuja előtt. A 89. percben Buús vetődve védte Bene szabadrúgását. Egy perccel a lefújás előtt Solymosi elől mentett Szentmihályi. Az utolsó percben három szögletet rúgott az Újpest de az egyenlítés nem sikerült

Forrás: Dunántúli Napló, 1972-07-06