Kazincbarcikai Vegyész SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 1 17:00

2019.04.05, 11:01 (szerk.: 2022.01.30, 00:14)

Kazincbarcika: Májer - Babus, Helgert, Majoros, Fodor - Petrovics, Kálmán, Koleszárik - Kalmár (Fister 82. p.), Munkácsi, Asszony Mb. edző: Sáfrány István
    Békéscsaba: Oláh - Királyvári, Kerekes, Ottlakán (Vígh 56. p.), Fabulya - Plástyik (Pásztor 56. p.), Gyurmánczy, Sulija - Kanyári, Melis, Szekeres Edző: Pataki Tamás
    G: Kalmár 22. p., Asszony 43. p., Kálmán 53. p., Szekeres 90 p.
    Szögletarány: 7:13 (5:8)

A 7. percben Kalmár beadását Asszony emelte kapura, a labda a háló tetejére került.
    A másik oldalon Kanyári nehéz szögből alig lőtt mellé.
    A 22. pecben Petrovics 24 méteres szabadrúgását Oláh csak kiütni tudta, a labdára Kalmár érkezett és közelről emelt a kapu bal oldalába, 1-0.
    A 26. percben cseles szabadrúgás után Melis nagy erejű lövését Májer a jobb felső sarokból tornázta ki.
    Nem lehetett panasz az iramra, mindkét csapat nagy erőbedobással küzdött.
    A 43. percben Koleszárik jobb oldali szögletére Oláh rosszul mozdult ki a kapujából és Asszony 6 méterről zavartalanul fejelhetett a léc alá, 2-0.
    A félidő vége előtt Ottlakán fejese alig kerülte el a jobb felső sarkot.

Szünet után a csabaiak lendültek támadásba, de a Vegyész szervezetten védekezett.
    A 49. percben Kerekes hibája után Munkácsi került nagy helyzetbe, de fejesét Oláh másodszorra megkaparintotta.
    Az 53. percben formás barcikai akció futott a pályán, Kalmár beadása elcsúszott a lábak alatt, a labda végül Kálmán elé került, aki 18 méterről élesen a jobb alsó sarokba bombázott, 3-0.
    A hátralévő időben a hazaiak beszorultak, de a csabai együttesnek csak a szépítő gólt sikerült megszerezni. A 90. percben jobb oldali támadás végén Királyvári beadását Szekeres 8 méterről küldte a kapu közepébe, 3-1.

Mozgalmas és változatos 90 percet vívtak a csapatok. A kazincbarcikaik nagy elszántsággal léptek pályára és ez időnként szellemes, jó teljesítménnyel párosult.
    A vendégek tudat alatt talán könnyedén vették ezt a találkozót és ez a felfogás már az első félidőben megbosszulta magát. A csabaiak kétgólos hátrányba kerültek és a szünet utáni harmadik gól lényegében eldöntötte a mérkőzést.
    A KVSE a második játékrészben ügyesen váltott ritmust, átengedte a kezdeményezést ellenfelének, de a rajtaütésszerű akciók nem egy esetben okoztak zavart a vendégek védelmében.
    A Békéscsaba többet birtokolta a labdát, de a kapura nem volt igazán veszélyes.
    A látottak alapján a hazaiak megérdemelték a győzelmet.

Jó: Babus, Majoros, Kálmán, Koleszárik ill. Fabulya, Plástyik, Szekeres.

3. Békéscsaba 37 21 8 8 89-46 50