Újpesti Dózsa SC - Nyíregyházi Vasutas Spartacus SC 2 : 1 19:00

2016.11.13, 08:23 (szerk.: 2016.11.13, 08:23)
    Ú. DÓZSA—NYÍREGYHÁZA 2-1 (0-0)

Ú. Dózsa: Kollár — Szűcs, Kovács J., Herédi, Nagy, Kardos (Polonyi, 64. p.) — Kiss, Árky, Törőcsik, Szebegyinszky, Kisznyér.
    Nyíregyháza : Csepecz — Cséke, Szűcs, Szécsi — Varga, Szikszai (Kléninger, 54. p.) — Moldván, Halász, Bezzegh, Kiss, Pethő (Lechner, 72. p.).

Megyeri út, 4000 néző. Jv.: Németh.

Gondtalan 45 perce volt a két kapusnak, Kollárnak és Csepecznek: egyetlen veszélyes lövést sem kellett hárítaniuk. A többiek sétatempóban közlekedtek a 16-osok között, különösebb igyekezetét még a legnagyobb jóindulattal sem lehetett felfedezni. Főként az újpestiek teljesítménye volt lehangoló, a Nyíregyházának érthetően megfelelt a döntetlen.

A második félidőben valamelyest élénkült a játék, elsősorban azután, hogy Árky beívelését a hátvéd Herédi a hálóba fejelte (1-0). Most már a Nyíregyháza is vezetett néhány akciót, de különösebben nem kellett küzdenie a gyorsan szerzett egyenlítő gólért (1-1). Sokan már fogadtak volna a döntetlenre, de kevéssel a befejezés előtt a nyíregyházi Szűcs úttörőmérkőzésen is ritkán látható hibát vétett, és Kiss Sándor élt az alkalommal (2-1).

Gól: Herédi (58. p.), Halász (70. p.), Kiss (77. p.).