Újpesti Dózsa SC - Pécsi Munkás SC 2 : 0 14:00

2016.11.22, 20:23 (szerk.: 2016.11.22, 20:24)
    Ú. DÓZSA—PÉCS 2-0 (1-0)

Ú. Dózsa: Kollár-Szűcs,Kovács J.,Sarlós,Árky-Szebegyinszky,Kardos(Kisznyér,46.p.),Steidl,Szabó A.-Törőcsik,Kiss.
    Pécs: Katzirz-Brezniczky,Toma,Kincses,Schulteisz-Lutz,Róth,Lőrincz,Gallai-Nagy,Mészáros.

Megyeri út, 4.000 néző. Jv.: Hartmann.

A jó helyzetnél nincs jobb — ez volt a tanulság a pécsiek számára az első félidőben. A 25. percben ugyanis Nagy — nevéhez méltóan — „nagy labdát” adott Lőrincznek, ő azonban az ötösön átengedte az átadást, s az elcsúszott a rossz tempóban érkező Lutz mögött. Az ellenakcióból viszont vezetést szerzett az Újpest. Szabó lövését Katzirz — „egyiptomi formában” védett — még menteni tudta, de Törőcsik ügyesen duplázott: imponáló eleganciával ívelt a jobb sarokba (1-0). Ebben a szakaszban még két látványos újpesti támadást láttunk (igaz semmi többet), ám Szabó és Steidl sem bírt a körültekintő és labdabiztos „pécsi párduccal”.

A második félidőben úgy alakult a játék, mintha a Pécs játszott volna otthon. Kollár kapus egy percig sem unatkozott, s bár Mészáros közeli lövését még bravúrral hárította, utána csak Fortunának hálálkodhatott, hogy Schulteisz és Róth fejese nem jutott a hálóba. Az Ú. Dózsából ekkor csak Törőcsik hívta fel magára a figyelmet. Néhány remek indításával, s azzal, hogy — egy fordított ítéletet követően — dacosan Hartmann játékvezetőhöz rúgta a labdát. (A jutalom sárga lap.) Aztán egy villámgyors újpesti ellencsapás, és Szebegyinszky eldöntött mindent. A nehéz helyzetben levő pécsiek csak önmagukat okolhatják a vereségért; a mérkőzés jelentős részében hiába kombináltak jobban, a befejezéseknél jóvátehetetlen hibákat követtek el (2-0).

Gól: Törőcsik (26.p.), Szebegyinszky (69.p.).