Rába Vasas ETO - Újpesti Dózsa SC 6 : 1 18:00

A MINDEN JEGY EL­KELT! — tábla többet mond, mint ami rá van ír­va. Valami szokatlant ígérés egyben bizonyítja, hogy a mélyen tisztelt publikum ezt el is hiszi...

2016.11.27, 10:57 (szerk.: 2016.11.27, 10:59)
    RÁBA—Ú. DÓZSA 6-1 (2-0)

Rába: Kovács — Csonka (Szíjártó, 70. p.), Hlagyvik, Mile, Magyar — Hannich, Póczik, Burcsa — Szabó O. (Szepesi, 70. p.), Szentes, Hajszán.
    Ú. Dózsa: Szendrei — Herédi, Kardos, Sarlós, Tóth — Szebegyinszky, Kisznyér, Szabó A., Steidl (Horváth K., 81. p.) — Kiss, Umoh (Árky, 3. p.).

Győr, 28.000 néző. Jv.: Győri.

A bajnokavatásra készülő győri szurkolók nem nagyon tartottak a tartalékos újpestiektől. Ünnepi hangulat uralkodott a stadionban, a Rába pedig óriási lendülettel kezdett. Utána azonban a lélegzetük is elállt a bajnoki címért szorítóknak, mert Kardos teljesen egyedül lépegetett a hazai kapu felé, de mellé lőtt. Fél óráig ügyes ellentámadásokat vezettek a lilák, ekkor azonban remek és sikeres győri akciók következtek. Előbb Szendrei kétszeri remeklése is kevés volt Szentes megállításához, Hajszán kabinetalakítása, és 2-0 után pedig már tombolt a lelátó.

A második félidőben hat perc alatt újabb két góllal növelte előnyét a Rába. Sziporkáztak a győriek, a játék sok szépségét felvonultatták a magát teljesen megadó Dózsával szemben. Hajszán bombagólokat lőtt, Szepesi megint a legjobbkor érkezett, Hannich ezúttal biztos ítélet végrehajtónak bizonyult. A lefújáskor pedig a nézők már tódulhattak be a pályára ... (6-1).

Gól: Szentes (36. p.), Hajszán (40., 47., 70. p.), Hannich (51. p., 11-esből), Kardos (72. p. 11-esből), Szepesi (75. p.).

Népszabadság, 1983. június 12.

3. avatar: heimo
    2016.11.27, 10:50 (szerk.: 2016.11.27, 10:58)
    Ünnep és gólparádé

Rába ETO-Ú. Dózsa 6—1 (2-0)
    Győr, 28 ezer néző, v.: Győri.

Gólok: Hajszán (3), Szentes, Hannich (11-esből), Szepesi, illetve Kardos (11-esből).

Rába ETO: Kovács — Csonka, Hlagyvik, Mile, Magyar — Hannich, Póczik, Burcsa — Szabó O., Szentes, Hajszán.
    Ú. Dózsa: Szendrei — Herédi, Sarlós, Kardos, Tóth — Szebegyinszky, Kisznyér, Szabó — Steidl, Kiss, Umoh.

Cserék: Csonka helyett Szíjártó, Szabó helyett Szepesi (mindkettő 69. p.), illetve Umoh helyett Árky, 3. p., Steidl helyett Horváth K., 80. p.

A 34. percben Szentes közeli fejesét Szendrei először kiütötte, majd másodszori kísérlete után lábbal mentett, harmadszorra azonban már ő is verve volt (1—0). A 36. percben a 16-os sarkánál Szentes Hajszánhoz gurított, a szélső csomót kötött a Dózsa-védők lábára, és 8 méterről egyből a bal alsó sarokba lőtt (2—0).

Szünet után, az 50. percben tovább növelte előnyét a győri gárda: Hajszán 18 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba (3—0). Az 52. percben Szabó O. tört kapura, a 11-es pontnál azonban elkaszálták. A büntetőt Hannich küldte a jobb alsó sarokba (4—0). A 70. percben a csereként beállt Szíjártó elhúzott a szélen, az alapvonaltól visszaadott és Hajszán kapásból bődületes erővel vágta a hálóba a labdát (5—0). Egy perc múlva Győri játékvezető Árky elcsúszását büntetővel honorálta. Az ajándék 11-est Kardos értékesítette (5—1). A 75. percben ismét Szíjártó robogott el a jobb oldalon, ívelését Szepesi emelte közelről a hálóba (6-1).

Jók: Kovács, Magyar, Hannich, Hajszán, illetve Szendrei, Kardos.

Népszava, 1983. június 12.

4. avatar: heimo
    2016.11.27, 10:42
    A Rába ETO megvédte bajnoki címét

A magyar NB I utolsó fordulójában a Rába ETO megsemmisítő vereséget mért az Újpesti Dózsára, és első vidéki csapatként megvédte bajnoki címét.

Rába ETO-Ú. Dózsa 6:1 (2:0)

Góllövők: Hajszán (3), Szentes, Hannich (11-esből), Szepesi, ill. Kardos (11-esből).

Óriási lendülettel játszott a bajnokság éllovasa. Az újpestiek is több helyzetet dolgoztak ki, de Kovács László kapus mindent kivédett, a büntető kivételével. A telt ház nagy ünneplésben részesítette az ETO-t - a játékosok alaposan megcibálva, mezfoszlányokban nagy nehezen menekültek az öltözőbe.