Újpesti Dózsa SC - Zalaegerszegi TE 4 : 0 16:30

2016.11.27, 16:56 (szerk.: 2016.11.27, 16:57)

Ú. DÓZSA—ZTE 4-0 (3-0)

Ú. Dózsa: Szendrei — Szűcs, Kovács, Kardos, Tóth — Kisznyér, Steidl, Ambrus — Kiss (Horváth, 55. p.), Törőcsik (Kovács B., 68. p.), Fekete.
    ZTE: Balázs — Major, Török, Kereki, Péter — Csepregi II. (Konrád, 68. p.), Soós, Galántai — Varga (Farkas, 55. p.), Fehér, Csepregi I.

Megyeri út, 2500 néző. Jv.: Kiss.

Negyedóráig amolyan „tili-toli” játék folyt a pályán, mindössze egy-egy kapura lövéssel, aztán újpesti szöglet után Kardos gólt fejelt. A vendégek nem sokáig tudtak lépést tartani, mert a 26. percben Törőcsik gáncsolásáért megítélt büntetőből Kardos már kettőre növelte a lilák előnyét. A félidő befejezése előtt a lendületes Fekete szép akció végén újabb gólt szerzett. Teljesen egyértelművé vált az újpestiek mezőnyfölénye, s a kérdés csak az volt, milyen arányú lesz a győzelem.

Hosszú, esemény nélküli mezőnyjáték következett, majd Törőcsik két célt tévesztett lövése után a 66. percben Fekete megmutatta, hogyan lehet szemfülesen gólt elérni. Az Ú. Dózsa megerőltetés nélkül jutott a két ponthoz csatárjáték nélküli ellenfelével szemben (4-0).

Gól: Kardos (15. p. és 26. p., 11-esből), Fekete (43. p. és 66. p.).

Népszabadság, 1983. szeptember 04.

2016.11.27, 16:49 (szerk.: 2016.11.27, 16:50)
    Az Újpesti Dózsa átvette a vezetést

Hamar eldőlt...

Ú. Dózsa-ZTE 4-0 (3-0)
    Megyeri út, 2000 néző, v.: Kiss G.

Gólok: Kardos (2), Fekete (2).

Ú. Dózsa: Szendrei — Szűcs, Kardos, Kovács, Tóth — Kisznyér, Ambrus, Steidl — Kiss (Horváth, 56. p.), Törőcsik (Kovács B., 69, p.), Fekete.
    ZTE : Balázs — Major, Csepregi II., Kereki, Péter — Török, (Konrád, 69. p.), Galántai, Soós, Fehér — Varga (Farkas, 56. p.), Csepregi I.

Valamennyi újpesti támadó személyi testőrt kapott, de a zalaegerszegiek megfeledkeztek Kardos őrzéséről. Ezt a helyzeti előnyt az újpesti hátvéd ügyesen kihasználta. Felzárkózott az akciókhoz, helyzetbe hozta társait, és a 15. percben fejes góllal vezetést szerzett csapatának (1—0). Tíz perc múlva ugyanő értékesített egy ajándékba kapott büntetőt is (2—0). Törőcsiket teljesen szabályos becsúszó szereléssel választotta el a labdától Major... A félidő utolsó percében a villámléptű Fekete állva hagyta a védőket, és belőtte a harmadik Dózsa-gólt.

Szünet után ellaposodott az addig sem magas színvonalú játék. A végeredményt a mindvégig hasznosan játszó Fekete állította be (4—0). A lelkes vendégek nem tudtak ellenállni a nagyobb tudású és ezúttal Törőcsik halvány teljesítménye ellenére is gólerős újpestieknek.

Jók: Kardos, Ambrus, Fekete, illetve Péter.