Új Aparhanti kiszászló:

3. avatar: BZS1979
    2010.05.10, 21:16 (szerk.: 2010.05.10, 21:19)
    Dobogós helyet céloz meg a községi futballcsapat

Farkas Zsoltot választották az Aparhanti Sportegyesület elnökévé az idén leköszönő, munkáját mindenki megelégedésére végző előző elnök, Ritter Viktor helyébe. Az új elnök csak aparhanti lakosként új - nemrégiben költözött a településre -, de már 17 éve ott futballozik. Nem csak játékosként vett részt a csapat életében, öt évig tevékenykedett ifi- és felnőtt edzőként is. Az ifi csapat kétszer nyert bajnokságot, és többször ezüst- és bronzérmet. A felnőtt csapattal is nyert bajnokságot edzőként, és egy második helyet is szereztek. Az aparhanti csapat a megyei II. osztályú bajnokságban játszik, az egyesületnek mintegy ötven tagja van. Az önkormányzat és helyi szponzorok támogatják működésüket. A csapatnak korszerű öltözője és remek pályája van, a feltételek tehát adottak a jó szerepléshez. Farkas Zsolt elmondta, a 2009/2010-es futballszezonban a célkitűzés a dobogós helyezés elérése. Erre meg is van az esély, hiszen az elmúlt szezonban is éppen csak lecsúsztak róla, negyedikek lettek. A labdarúgó-szövetség a megyei bajnokság átalakítására készül, és előfordulhat, hogy olyan csapatok ellen is kell majd játszaniuk, amelyekkel eddig még nem találkoztak a bajnokságban, de az aparhanti együttes kész szembenézni a kihívással.