1 Szombathelyi MÁV Haladás SC 18 14 3 1  54 :  15 31
5 DAC-Hungária-Győri Vasutas SE 18 7 4 7  51 :  38 18
6 Soproni Vasutas SE 18 7 3 8  43 :  36 17
7 Székesfehérvári Duna-Száva-Adria Vasút Előre TK 18 6 2 10  37 :  50 14
8 Tatatóvárosi AC 18 6 2 10  26 :  43 14
9 Szombathelyi SE 1 18 4 3 11  28 :  49 11
10 Székesfehérvári TC 18 2 3 13  13 :  59 7

Piros adatsor : Kiesett vagy egyéb okból (például kizárás, klubegyesülés, megszűnés), a klub a következő bajnoki szezonban nem indul ebben a bajnoki osztályban.

1. 1) labdarúgó szakosztályának működését a bajnokság után szüneteltette, és csak az 1931/32. bajnoki évban tért vissza

Biztosan védte meg alszövetségi bajnoki címét a Szombathelyi Haladás, és az amatőr országos bajnokságban is csak a döntőben maradt alul a budapesti bajnok, Testvériség SE-vel szemben.
Lassan kezdett magára találni a Szombathelyi AK, ugyanakkor a másik patinás vasi együttes, a Szombathelyi SE ezúttal nem tudott megmenekülni a kieséstől. A Celldömölki ESE elleni osztályozót elbukta. A kudarc annyira megviselte a klub vezetését, hogy évekre beszüntette a labdarúgó csapat működését.
Győrben „helyre állt a rend”, két év után ismét az ETO lett a város első csapata.

Osztályozó az I. osztályért

Celldömölki ESE - Szombathelyi SE 3:1, 4:2

Országos amatőr bajnokság

A budapesti I. osztály győztese, valamint a vidéki alszövetségek bajnokainak részvételével rendezték meg, kieséses rendszerben. A Diósgyőri VTK az első fordulóban erőnyerő volt.

I. forduló

Pécs: Testvériség SE (Bp.) – Pécsi SC 6:1 (3:1)
Nyíregyháza:
Szombathelyi MÁV Haladás – Nyíregyházi KISE 2:1 (0:0)
Békéscsaba: Csabai AK – Dorogi AC 1:0 (0:0)

Elődöntő

Rákospalota: Testvériség SE – Diósgyőri VTK 3:0 (1:0)
Szombathely: Szombathelyi MÁV Haladás – Csabai AK 5:1 (2:0)

Döntő

Győr: Testvériség SE - Szombathelyi MÁV Haladás 3:2 (3:1)

Magyarország amatőr bajnoka ebben az évben a Testvériség SE lett.
sources
1. Szombathelyi MÁV Haladás Sport Club 18 14 3 1 54:15 31
2. Tatabányai Sport Club 18 10 4 4 39:24 24
3. Szombathelyi Atlétikai Klub 18 8 7 3 33:25 23
4. Győri Egyetértés Torna Osztálya 18 10 1 7 51:36 21
5. Dunántúli Atlétikai Club-Hungária-Győri Vasutas Sport Egylet 18 7 4 7 51:38 18
6. Soproni Vasutas Sport Egylet 18 7 3 8 43:36 17
7. Székesfehérvári Duna-Száva--Adria Vasúti Előre Testgyakorlók Köre (ú) 18 6 2 10 37:50 14
8. Tatatóvárosi Atlétikai Club 18 6 2 10 26:43 14
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9. Szombathelyi Sport Egylet [*1] 18 4 3 11 28:49 11
------------------------------------------------------------------------
10. Székesfehérvári Torna Club 18 2 3 13 13:59 7
[*1] labdarúgó szakosztályának működését a bajnokság után szüneteltette, és csak az 1931/32. bajnoki évban tért vissza.