Ferencvárosi TC - Előre FC Békéscsaba 2 : 0 16:00

1. avatar: fgymat
    2023.02.14, 13:33
    Ebben nem vagyok biztos. Bár a szezon nézőszámai alapján elképzelhető, de nem valószínű

Szerintem, ez nem csak erre a meccsre vonatkozott, a 2000-es évek elején (és még korábban is), teljesen elfogadott volt, hogy a nézőszámok úgy lettek megadva, hogy bérletesek + az eladott jegyek. Több klubnál, meccsnél is több féle pontos eredményt lehet találni, például az Újpestnél mást írt a honlapjuk és a Sport.
    Vagyis simán lehetett a teljes szezonban a Fradinál, csak itt gondolom feltűnő volt, hogy majdnem kétszer annyit írtak, mint valójában voltak. Ez a korszak volt az, amikor a Debrecen elleni meccs után volt több zártkapus meccs, elmaradtak a nézők és Várszegi már szabadult volna a klubtól, rosszul nézett volna ki a 3 ezres nézőszám az új vevőnél.

2023.02.14, 13:26
    Összegezném a félidőt.

Két helyzet kezdetben, Sasu csúsztatása a 11. percben és Gerzson és Leo lövése a 13. percben.
    A 17. percben Bujáki volt a legveszélyesebb fejesével a saját kapujukra. A 19. percben kezezés gyanús helyzet a 'csabai 16-osnál, de a bíró továbbot intett.

Az első jelentősebb lila helyzetre a 25. percig kelett várni ekkor Dragoner mentett. A továbbiakban kisebb helyzetek, de jelentősebb veszély nélkül.A 41. percben Lajos fogta Kovács lövését.

Ennyi. Hát nem lehet valami izgalmas élőben...

Azóta sincs más csak szenvedés.
    Valamivel több, mint 3 ezer néző.
    A hiv. honlap kameráját elfordították, nehogy a "közép" (a B közép az máshol volt) drapija, felírata látszódjon.
    Az üres lelátók maradtak...

A beszámolóból a gól kimaradt nos a 26. percben Rósa ment le az alapvonalig majd az ötösnél egyedül álló Sasuhoz ívelt aki nem hibázott.

A félidőben nem volt csere nálunk. (Szinte szokás szerint)

A második félidő elejének két érdekes színfontja Grujic volt, aki 10 perc alatt begyűjtött két sárgát és mehetett zuhanyozni. Elöször felöklelte Leandrót, majd Gerát kaszálta el a kezdőkörben. Korai zuhanyozás és sok meleg víz a jutalma. Másrészt Titi magánszáma, amikor Sasu beadását próbálta meg mellre venni, ez még sikerült, a lövés azonban nem - a szurkolók mindenesetre jót derültek a lufton.

A Mester - önmagához képest kissé korán - Rósa helyére Szkukaleket küldte be a pályára.

A hírek szerint Sasu igyekszik, mert vannak helyzetei.

A Mester kedvence A. Leopold 74. percig volt a pályán, ekkor Marek váltotta őt.

A Nemzeti Sport mintájára: Fény és árnyék.
    Fény:
    Jó kezdeményezésnek tartom - az erős PR szag ellenére - a nagycsasládosok a kisiskolások és óvodások Club általi meghívását. Az előbbiek tekintetében nem elhanyagolandó az anyagi háttér kérdése, hiszen számukra egy oldal lelátós mérkőzés 6 rugó felett is van. Az utóbiak tekintetében az tetszik, hogy ilyen korban kell megszeretetni a focit és természetesen a Ferencvárost! Én a továbbiakban is támogatnám a 14 élven aluliak ingyenes bejutását.

Árnyék:
    Az abszorult árnyék: üres lelátók. Lehet (félre)magyarázni a hideggel, lehet a B'csaba tabellás helyezésével. A tény ettől tény marad. Nem kíváncsi csak 4-5 ezer ember erre a játékra.

azert vagyunk tobben, hogy osszedobjuk. a 90.-ben allt be, az kijelzo szerint. direkt visszaneztem, hogy Yoda mikor tert magahoz harmadszor :o))
    Sasu rughatott volna vagy 5-t, most jatszott elosszor ugy nalunk ahogy az elvarhato lenne, (legalabbis a vegen) eroszakos volt, ment, hajtott. nalam o a mai legjobb.

valamint mivel csak a pozitivumokrol szeretnek irni: Leonak volt 2 jo megmozdulasa. "Jegyezzuk fel."

Előre kijelentem, hogy nem voltam kinn a mérkőzésen, de beszéltem megbízható emberekkel.
    Az első félidő felénél mentek oda ismeretlenek az "ELÉG VOLT"-os társasághoz és "figyelmeztették" őket. Egyébként már 'Fehérváron is volt olyan figyelmeztetés, hogy ha mégegyszer kinn lesz a drapi akkor fel lesz gyújtva és az akadékoskodók meg lesznek "b*szva". ( Ott akkor egy nő kezéből akarták kirángatni.)

A rendezők kivezettek egy személyt aki beszólt az ELÉG VOLT-os csapatnak. Ő gyorsan eltűnt a környékről.

Egyébként már tegnap volt infónk, hogy provokáció várható. Úgy akarják egyesek beállítani, hogy az "aktív" hoolok keze van a dologban, de ez merő hazugság. Nincs hool-ultra ellentét a kérdésben.

Az "aktív" hoolok prominens személye szintén támogatja az "ELÉG VOLT"-ot.

De ne menjünk ennyire bele.

Nos, ezt is letudtuk.
    2-0 hmmm...
    Önmagában semmi baj sem lenne az eredménnyel, de egy Békéscsabát 4-5 góllal illene hazaküldeni.

Pláne úgy, hogy az utolsó 30 percben emberelőnyben voltunk.

Sikerült ismét elrontani a tuti ziccereket, Gerappa pedig megérdemelt volna egy gólt. Mondjuk azt az ollózósat...
    smiley

Minden bántó szándék nélkül: Kiss Gy. a következő másfél évben még hasonlót sem fog csinálni.
    Sajnos.
    De most sikerült, és ez a lényeg.

A kapu mögötti történteket nem igazán tudom kommentálni, tekintve hogy elég messze ülök onnan, így csak másodkézből hallottam ezt-azt.

Mindenesetre csöppet sem tetszik ha a leláton ilyesmit látok.

A kiskölykök tényleg kedvesek (és lelkesek) voltak, (az ötlet is jó!) de azt sajnáltam hogy a legmerészebb spíler is tartotta a 25 méteres távolságot a 15-ös szektortól.
    Fürtökben lógtak a srácok a kerítésen, hátha odajönnek pacsizni. Kár, hogy ez elmaradt.
    Pedig egy ilyen dologgal lehet igazán "megfogni" a legifjabbakat.

Azért állt be későn Károlyi, mert a 2. gólt későn lőttük.
    Remélem legközelebb már bemennek a helyzetek és be lehet dobni a fiatalokat a mély vízbe.
    Illett volna egy ötöst gurítani a csabának, de sajna a végén nem jött össze semmi.

Ez a családi szektor dolog jó kezdeményezésnek tűnik, igaz nem a legjobb helye van a vendégszektor mellett. Jó érzés látni és hallani a lelkes fiatalok. A B-középben is 3 kissrác ment fel előttem a lépcsőn házilag festett zászlóval.
    Ahogy anno én is vagy húsz éve.
    De őket azért sajnálom, mert félek, hogy a hangulat már nem fogja őket meg.
    -Dino-

ui: Az meg elég logikus, hogy a webkamerát elfordítják a lelátóról. Ez nem egy objektív hírműsor, hanem egy klubmédium. Aminek vigyáznia kell a hírnevére. Senki nem olyan fényképet mutogat magáról, amin éppen leszarta egy galamb, hanem olyat, amin normálisan néz ki.

Vissza kell hozni a diákjegyet!
    Ez biztos.
    Amikor pár éve volt náhány meccs, hogy ingyenes volt a belépésa kapu mögé, akkor olyan sok fiatal jött, hogy zsúfolásig megteltek azok a szektorok.
    Ki is szorultunk az oldallelátóra.

Tény, hogy félelmetes méreteket öltött a szurkolók otthon maradása.

Ezen a héten 3 meccsen voltam.

Hétfőn jégkorong 100 nézővel.
    Szombaton foci 4-5000 emberrel.
    Vasárnap póló vagy 400 fradistával.

Biztos van egy csomó más lehetőség manapság a szórakozásra, de ez akkor sem állapot.

Rohadt hideg volt szombaton, majdnem odafagyott a derekem a székhez! Nem értettem, hogy emberhátrányban miért nem vitt le Yozsi bá egy védőt, és hozott be támadót, mert így hárman-négyen álltak a Csaba egyetlen csatárán (az igazság kedvéért hozzáteszem, én Kiss Gy.-t vittem volna le, szóval LEHET, hogy a mester mégis jobban ért hozzá, mint énsmiley).

a meccsről ne beszéljünk egy szót sem. az 1. félidő szinte nézhetetlen volt, a 2. sem volt sokkal jobb. kit fogunk 5-6 góllal hazaküldeni, ha nem a Csabát és társait?

pozitívumok: a kicsik szektora a málna szörp drapival a kerítésükön és Kiss Gyuri bombagólja.
    régen láttam ekkorát az Üllőin. tartok tőle, hogy a Jóisten sem fogja kirobbantani őt ezekután a kezdőből. ha így nyomja, akkor maradjon.
    Kriston = TRAGÉDIA.

Negatívum: Geráék nem bírtak odamenni pacsizni a kicsikhez, akik ekkor már fürtökben lógtak a kerítésen a kézfogásra várva, ami végül nem érkezett meg a játékosok részéről. pedig a kissrácok kiettek magukért, végig az ő szopránhangjukat lehetett hallani nálunk.

SZÉGYELJÉTEK MAGATOKAT, hogy nem bírtatok odamenni!

3. avatar: magyarfutball.hu
    2023.02.14, 13:03

4. avatar: fgymat
    2023.02.14, 07:31
    Bár nem voltak többen 3500-nál, a hivatalos adatok szerint 5534-en tekintették meg a találkozót. Hogy ez miként lehetséges? A szervezők nyilván úgy számoltak, hogy az összes bérletes kilátogatott a mérkőzésre, pedig ez nyilván nem így történt. S mivel a nagyobb nézőszámot írták ki az eredményjelző táblára, ezzel nem csupán a közönséget, saját magukat is becsapták a zöld-fehérek...