Dunaújváros, 2000. október 28., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Orosz (71.), Bagoly (88.), illetve Kenesei (92.)
    sárga lap: Kenesei (24.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Pomper, Kiss Gy. - Zavadszky (Lengyel, 61.), Bagoly, Rósa H. (Ja:kl, 80.), Nagy T. - Tököli, Orosz (Nicsenko, 89.)

Győri ETO:
    Posza - Bognár, Stark, Bajusz, Vasas (Károlyi a szünetben) - Mracskó, Farkas B. (Balla, 84.), Regedei, Rósa D. - Nagy L. (Baumgartner a szünetben), Kenesei

16. perc: Nagy T. - Rósa - Nagy T. háromszögelés után a dunaújvárosi középpályás 16 m-es lapos lövését Posza bravúrral mentette szögletre.
    17. perc: Rósa D. a balösszekötő helyéről, közelről, éles szögből leadott lövését Rabóczki hárította.
    71. perc: Kiss Gy. beadása után Bognárról Orosz elé pattant a labda, s ő ballal a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).
    88. perc: Tököli a bal oldalról ívelt hosszan keresztbe, Orosz Bagolyhoz továbbított, aki 8 m-ről éles szögből úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy közben egy védőt is érintett a labda (2-0).
    92. perc: Mracskó a középpályáról jobbról keresztbe ívelt, Kenesei a 16-oson belül megelőzte Bagolyt, majd a balösszekötő helyéről 12 m-ről a bal felső sarokba helyezett (2-1).

A Dunaferr az első félidőben nagy mezőnyfölényben játszott, de helyzeteit ekkor még nem tudta értékesíteni. A második játékrészben viszont kétgólos vezetést szerzett, és csak a lefújást megelőző másodpercekben sikerült szépíteniük a győrieknek. A bajnok győzelme mindenképpen megérdemelt, még akkor is, ha játékával nem kápráztatta el szurkolóit.