Győri ETO FC - Kispest-Honvéd FC 2 : 1 17:30

Győr, 2000. július 28. péntek (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 2. forduló, A-csoport:

Győri ETO FC - Kispest-Honvéd FC 2-1 (0-1)
    Győr, 1000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Vámosi (78., 11-esből), Mracskó (80.), illetve Dubecz (37.)
    sárga lap: Böjte (44.), Vasas (58.), Győri (60.), illeve Plókai (58.), Téger (78.)

Győr:
    Posza - Bognár, Böjte, Tereny (Vámosi a szünetben), Vasas - Mracskó, Győri, Erős, Rósa (Sütöri 72.) - Nagy L. (Majchrovics a szünetben), Kenesei

Kispest:
    Tóth - Plókai, Téger, Szekeres - Dubecz (Lipták 82.), Lőrincz, Pintér, Szabó T., Buzás - Faragó (Balogh 79.), Horváth Gy. (Kovács B. 74.)

37. perc: Faragó átadását Dubecz 13 m-ről küldte a jobb alsó sarokba (0-1).
    42. perc: Kispesti szabadrúgás után Horváth Gy. fejesét Posza a léc alól ütötte szögletre.
    78. perc: Keneseit Téger buktatta a 16-oson belül, 11-es. Vámosi a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt (1-1).
    80. perc: Vámosi fejesét a gólvonalról még mentette egy kispesti védő, Mracskó 18 m-es kapáslövése azonban utat talált a kapuba (2-1).

Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyengén játszó Győr ellen a Kispest sokáig magabiztosan vezetett. A hajrában azután két perc alatt fordított az ETO.