Diósgyőri FC - Újpest FC 4 : 1 17:00

2018.09.08, 17:17
    Diósgyőr, 1999. augusztus 29. vasárnap (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Diósgyőri FC-Újpest FC 4-1 (3-0)

Diósgyőr, 7000 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Frunza (2., 33.), Radu (35.), Komi (46.), illetve Tamási (54.)
    kiállítva: Kovács Z. (72.)
    sárga lap: Buliga (38.), Szakos (48.), Komi (49.), illetve Pető (38.), Terjék (40.), Zimmermann (45.), Tóth N. (73.), Tokody (83.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Szakos (Harnócz, 74.), Timkó, Hompoth, Kovács T. - Páling, Radu (Dukon, 66.), Lipták, Buliga - Komi (Filipovics, 60.), Frunza

Újpest:
    Bíró (Bardi, 36.) - Babos, Tamási, Kerényi - Zimmermann, Pető (Csillag, 58.), Véber (Tokody, 64.), Tóth N., Lőw - Kovács Z., Terjék

2. perc: Radu remek labdával indította a balösszekötő helyén kiugró Frunzát, aki 14 m-ről, ballal félmagas lövéssel talált a kapu bal oldalába (1-0).
    33. perc: Diósgyőri szöglet után Buliga a jobb oldalról laposan visszagurított, Frunza ráfordult és 15 m-ről laposan a kapu közepébe lőtt (2-0).
    35. perc: Frunza lendületesen elfutott a balszélen, beadására Páling érkezett, összefutott Bíró kapussal, a labda Radu elé került, aki 15 m-ről, laposan a jobb alsó sarokba lőtt (3-0).

A harmadik diósgyőri gól után a mintegy 200 főnyi újpesti szurkolótábor megvadult, jónéhányan átugrottak a kerítésen és nagy dobálózás kezdődött, emiatt négy percig állt a játék.

46. perc: A DFC baloldalról végzett el szögletet, a labda átszállt a védők fölött, Szakos egyből visszafejelte a kapu elé és Komi két lépésről a hálóba bólintott (4-0).
    54. perc: Zimmermann jobboldali beívelését Frunza saját kapuja felé fejelte, a védők közé berobbant Tamási, aki közelről kotorta a labdát a hálóba (4-1.)
    73. perc: Kovács Z. a diósgyőri térfél közepén becsúszva igyekezett szerelni Szakost, közben megrúgta a védő térdét és Hajdó játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel.

A hazaiak óriási lelkesedéssel és nagy akarással küzdöttek, nem ismertek elveszett labdát, a korai vezető gól pedig kellő önbizalmat adott nekik. A vendégcsapat szétesett gárda benyomását keltette, szinte egyetlen felvillanása sem akadt, nem tudta kétségessé tenni a a piros-fehérek első idei győzelmét.