Debreceni VSC - Dunaferr SE 2 : 1 17:00

2018.03.27, 19:41
    Egyedül az MTI ír sárgalapokat, nela, futbalmanach, Nemzeti Sport nem.

2018.03.27, 19:38
    Debrecen, 1999. augusztus 7., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Debreceni VSC-Dunaferr SE 2-1 (1-1)

Debrecen, 4000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Gojan (12.), Casoltan (88.), illetve Nicsenko (15.)
    kiállítva: Nagy T. (89.)
    sárga lap: Pető (29.), illetve Ja:kl (22.), Orosz (68.)

Debrecen:
    Téglási - Bodnár, Gojan, Vadicska (Ulveczki, 56.), Pető - Böőr (Bernáth, 69.), Sándor, Bagoly, Szatmári - Casoltan, Sabó (Siklósi, 65.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár, Salamon, Éger, Kis (Milovanovics, 69.) - Zavadszky, Lengyel (Tököli, 58.), Ja:kl, Rósa (Nagy T., 65.) - Nicsenko, Orosz

12. perc: Sabó ívelt be szögletet a jobb oldalról, Gojan emelkedett a legmagasabbra, és 8 méterről a kapu közepébe bólintott (1-0).
    15. perc: Rósa szögletét követően Zavadszky lefejelte a földre a labdát, amit Nicsenko passzolt közelről a hálóba (1-1).
    17. perc: Sabó 14 méterről találta telibe a jobb kapufát, a kipattanó labda Sándor Csabáról ment mellé.
    30. perc: Vadicska indította a bal oldalon Sabót, aki nemcsak a rosszul kiinduló Rabóczki, hanem a kapu mellett is elgurította a labdát.
    45. perc: Bagoly tört be a tizenhatos jobb oldalán, majd fél méterről mellé lőtt.
    72. perc: Ulveczki kitünően indította Siklósit, aki 8 méterről, jobbról lőtt, Rabóczki bravúrral hárított.
    78. perc: Ismét Ulveczki indított, ezúttal Casoltant, akit Salamon buktatott a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Bodnár végezte el, nem elég pontosan helyezett lövését Rabóczki védte. A
    82. percben Nagy ívelt be jobbról az alapvonal közeléből, Milovanovics tiszta helyzetből fejelt mellé.
    88. perc: Ulveczki indította Bernáthot, aki jobbról az alapvonal közeléből lőtt keresztbe. Casoltan labdája Égert is érintve vánszorgott túl a gólvonalon (2-1).
    89. perc: Nagy T. rossz ütemű becsúszását Juhos játékvezető azonnal kiállítással torolta meg.

Idénynyitóhoz képest meglepően nagy iramot diktáltak a csapatok, úgy tűnt, hogy a nagy taktikai küzdelemnek döntetlen lesz a vége. A Debrecennek azonban a kihagyott büntető után is volt még ereje, hogy kis szerencsével kicsikarja a győzelmet.