Újpest FC - Dunaferr SE 3 : 0 17:00

2018.12.28, 16:26
    Budapest, 1999. május 5. szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 28. fordulójában:

Újpest FC - Dunaferr SE 3-0 (0-0)

Megyeri út, 3000 néző, V: Hanyecz
    gólszerzők: Kovács Z. (55., 88.), Korsós (57.)
    sárga lap: Pető (28.)

Újpest:
    Bíró - Fehér Cs., Szlezák, Urbán, Szekeres - Tamási, Kovács B. (Tóth N. 54.), Pető - Kopunovics (Kiskapusi 68.), Kovács Z., Korsós (Herczeg 87.)

Dunaferr:
    Bita - Salamon, Milovanovics (Dudás a szünetben - Jeremejev 68.), Ja:kl, Éger - Rósa H., Zavadszky, Nagy T., Kóczián (Tököli 61.) - Lengyel, Nicsenko

A találkozó előtt a szombaton 60 éves Göröcs Jánost, az újpestiek egykori kiválóságát köszöntötték a klub vezetői.

5. perc: Zavadszky jobboldali beadása után Lengyel alig lőtt mellé.
    7. perc: Kovács Z. ugratta ki a bal oldalon felfutó Szlezákot, aki 10 m-ről kapura lőtt, de Bita kiütötte a labdát.
    32. perc: Korsós indította a védők közül kilépő Kopunovicsot, de a csatár 6 m-ről a kifutó Bitába lőtt.
    36. perc: Nagy T. lőtt fölé 16 m-ről.
    55. perc: Egy előreívelés után Kovács Z. lecsapott a labdára, és 10 m-ről a kapu jobb sarkába helyezett (1-0).
    57. perc: Tóth N. indította Korsóst a bal oldalon, a csatár kapura lőtt, Bita bravúrral kiütötte a labdát, ám azt a továbbfutó Korsós a kapuba fejelte (2-0).
    72. perc: Tóth N. lőtt kapásból 12 m-ről, de Bita bravúrral szögletre ütötte a labdát.
    79. perc: Nicsenko 10 m-es fejesét Bíró biztosan fogta.
    88. perc: Herczeg indította Kovács Z.-t, aki egy csel után 8 m-ről ballal a kapu bal sarkába lőtt (3-0).
    89. perc: Nicsenko 10 m-ről senkitől sem zavartatva lőtt kapura, Bíró bravúrral hárított.

A helyzeteit kiválóan kihasználó Újpest megérdemelten szerezte meg a három pontot a mezőnyben jól játszó, de lehetőségeit számolatlanul kihagyó Dunaferr ellen.