Budapesti VSC-Zugló FC - Dunaferr SE 3 : 2 15:00

2018.12.31, 14:32
    Koszta János utolsó NB I-es mérkőzése.

2018.12.31, 14:31
    Budapest, 1999. április 24. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Dunaferr SE 3-2 (0-1)
    Szőnyi út, 500 néző, V: Hosszú

gólszerzők: Rósa (48.), Détári (56., 62.) illetve Dudás (19.), Nagy T. (73.)
    sárga lap: Balogh Z. (7.) Détári (92.), illetve Dudás (9.), Nagy T. (89.)

BVSC:
    Koszta (Rott, 70.) - Pomper - Balogh Z., Bondarenko - Csillag, Bérczy, Détári, Forrai, Usvat - Aubel (Füzi, 81.), Anghel (Rósa, 29.)

Dunaferr:
    Bita - Éger - Salamon, Mikler (Kóczián, 65.) - Zavadszky, Ja:kl, Dudás, Jeremejev (Javrauian, 65.), Nagy T. - Lengyel, Nicsenko

8. perc: Nagy T. baloldali beadása egyedül találta a BVSC ötösén Égert, aki kapásból Kosztába lőtt.
    16. perc: Dudás 25 m-es lövése alig ment mellé.
    19. perc: Zavadszky jó ütemben passzolt Dudás elé, aki kapásból, 20 m-ről, bal külsővel a bal felső sarokba csavart. Szépségdíjas gól volt (0-1).
    25. perc: Détári végzett el szabadrúgást 18 m-ről, balról, ideális szögből. Bita csak nagy vetődéssel tudott hárítani.
    28. perc: Détári beívelésénél Salamon rosszul fejelt, a labda a dunaújvárosi védőről a saját kapuja felé pattant, Bita a léc alól szögletre mentett.
    44. perc: Lengyel fejese centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot, Koszta még csak nem is mozdult a kísérletre.

(A szünetben a levonuló Hosszú játékvezető egyszer csak összecsuklott, de az elsősegély után már saját lábán ment be az öltözőbe. A játékvezető még a szünetben az MTI-nek elmondta: a vércukorszintje esett le, emiatt lett rövid időre rosszul. Hosszú a második félidőre is vállalta a bíráskodást.)

48. perc: Usvat lépett ki a lesre játszó védők között, de átemelésébe még Bita kapus beleért, a labda így Rósa elé került, aki 12 m-ről, a visszafutó védők mellett a jobb alsó sarokba passzolt (1-1).
    56. perc: Rósa jobbról a kapu elé lőtt, Aubel átlépte a labdát, becsapva ezzel a Dunaferr-védelmet, és az üresen érkező Détári 7 m-ről a léc alá helyezett. A válogatott játékos ezzel ünnepelte 36. születésnapját (2-1).
    62. perc: Forrai ugratta ki Détárit, aki középről, higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (3-1).
    65. perc: Détári hosszú keresztpassza után Usvat nyargalt el a bal oldalon, de 10 m-es erős lövését Bita vetődve hárította.
    68. perc: A percekkel korábban beállt Javrauian közelről könnyedén kapura fejelhetett, mert Koszta rossz ütemben lépett ki, de az üres kapu felé csorgó labdát a visszalépő Usvat a gólvonalról kivágta.
    73. perc: Nagy T. tört egyedül kapura, majd a Koszta lábsérülése miatt csereként beállt Rott kapus mellett elhúzta a labdát, s könnyedén az üresen maradt hálóba helyezett (3-2).

A kiesés ellen küzdő BVSC a második félidőben nyújtott játékával teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot a dobogóra pályázó ellenfelével szemben.