Diósgyőri FC - Újpest FC 1 : 1 15:00

2019.01.16, 11:52
    Diósgyőr, 1999. március 20., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 21. fordulójában:

Diósgyőr - Újpest 1-1 (0-1)
    Diósgyőr, 12 000 néző, vezette: Szabó Zs.,

gólszerzők: Ternován (51.), illetve Szekeres (23.)
    sárga lap: Kovács T. (31.), illetve Tóth N. (17.), Fehér (62.)

Diósgyőr:
    Rácz - Földvári, Szmiljanics, Téger, Kovács T. - Ternován (Lipták, 68.), Kiser, Szabó T. (Buliga, 82.), Buzás (Farkas J., 28.) - Domokos, Egressy

Újpest:
    Bíró - Tamási, Szlezák, Szekeres - Kovács B., Pető, Szanyó (G. Kopunovics, 77.), Fehér, Tóth N. - Herczeg, Kovács Z. (Korsós, 73.)

20. perc: Szanyó hosszú indításával Fehér lépett ki a védők közül, de 15 méterről elhamarkodottan a kapu fölé lőtt.
    23. perc: Szanyó a bal oldalról végzett el szabadrúgást, kapu elé lőtt labdájára Szekeres érkezett, és 6 méterről fejjel csúsztatott a hálóba (0-1).
    29. perc: Ternován fejese visszapattant Fehérről, a középpályás ismételt, de lövése elkerülte Bíró kapuját.
    32. perc: Szanyó 22 méterről végzett el szabadrúgást, félmagas lövését követően a labda nem sokkal kerülte el a bal sarkot.
    35. perc: Domokos 25 méterről vette célba a jobb alsó sarkot, ám Bíró gyors vetődéssel és remek érzékkel kitolta a kapufa tövétől a labdát.
    51. perc: Kiser a jobbösszekötő helyén pontos labdával indította Ternovánt, aki tett néhány lépést, majd 10 méterről, laposan a kapu közepébe helyezett (1-1).
    57. perc: Kiser 16 méteres lövése után a labda egy védőn irányt változtatott és kevéssel csúszott el a bal alsó sarok mellett.
    71. perc: Egressy 10 méterről leadott, léc alá tartó lövését Bíró bravúrral tolta fölé.
    77. perc: Farkas J. bal oldali szögletét Domokos jobbal, 10 méterről zúdította a kapu fölé.

Küzdelmes, de csak közepes iramú és színvonalú mérkőzést játszottak a csapatok. Az újpestiek az első félidőben jobban kombináltak ellenfelüknél, a szünet után viszont a Diósgyőr jelentős mezőnyfölényben futballozott és megérdemelten egyenlített. Az eredmény reális.

2017.02.06, 14:54 (szerk.: 2017.02.06, 14:55)