Debreceni VSC-Epona - Újpest FC 0 : 2 14:30

2018.06.09, 09:46
    Csak az MTI jelzi Tóth Norbert lapját a 24. percben, Nemzeti Sport, futbalmanach, nela nem.

2018.06.09, 09:40
    Debrecen, 1999. március 13. szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 20. fordulójában:

DVSC-Epona - Újpest FC 0-2 (0-1)
    Debrecen, 7500 ezer néző, V: Bukovics

gólszerzők: Herczeg (31.), Kovács Z. (64.)
    kiállítva: Urbán (23.)
    sárga lap: Pető Z. (19.), Böőr (81.), illetve Szekeres (15.), Tóth N. (24.)

DVSC:
    Fekete - Gojan, Vadicska, Sándor (Bagoly 46.), Pető Z. - Dombi, Bodnár, Böőr, Szatmári (Siklósi, 46.) - Csehi (Madar, 89.), Sabó

ÚTE:
    Bíró - Tamási, Urbán, Szekeres - Pető T., Kiskapusi - Jenei, Szanyó, Tóth N. - Kovács Z., Herczeg

23. perc: Sabo bal oldali szöglete után a bal kapufáról levágódó labda visszakerült a csatárhoz, akit Urbán hátulról csúnyán buktatott. A játékvezető kiállította az újpesti játékost, ám mivel Várhidi edző tiltakozott az ítélet miatt, néhány percig állt a játék.
    31. perc: Herczeg kapott indítást a jobb oldalon, Gojan csak kísérte, nem lépett közbe, Fekete kiindult kapujából, az újpesti támadó azonban szemfülesen átemelte felette a labdát, amely a jobb sarokba gurult (0-1).
    32. perc: Pető lőtt 25 méterről, Bíró csak kiütni tudta a labdát, amely aztán Dombihoz került, aki közelről fölé lőtt.
    64. perc: Szekeres indította a bal oldalon Herczeget, aki középre adott, Kovács pedig pontosan érkezett, és közelről a bal sarokba lőtt (0-2).
    74. perc: Sabo végzett el szabadrúgást 20 méterről, labdája a sorfalról Böőr elé pattant, lövése centikkel ment mellé.
    82. perc: Siklósi egy csel után 16 méterről ballal lőtt, Bíró bravúrral szögletre hárított.

A Debrecen ezúttal jóval erősebb ellenfélre akadt, mint egy héttel ezelőtt, így meg sem tudta ismételni a Diósgyőr elleni játékát. Az Újpest még emberhátrányban is szervezettebben, jobban játszott, így megérdemelten vitte el Debrecenből a három pontot. Bukovics játékvezető teljesítménye méltatlan volt a rangadó színvonalához.