Dunaferr SE - Nyírség-Spartacus FC 6 : 1 13:00

2019.01.22, 15:09
    Dunaújváros, 1998. november 28., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 17. fordulójában:

Dunaferr SE - Nyírség-Spartacus FC 6-1 (4-0)
    Dunaújváros, 3000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Tököli (22.), Zavadszky (27., 54.), Rósa (33.), Nicsenko (39.), Milovanovics (91.+), illetve Nagy S. (70.)
    sárga lap: Novák (41.)
    csere: Jeremejev helyett Kóczián (60.), Lengyel helyett Cseke (73.), Popovics helyett Vaskó (81.), illetve Kondora helyett Nagy S. (30.), Czap helyett László (35.), Kirchmayer helyett Szabó A. (68.)
    jók: Milovanovics, Zavadszky, Lengyel, Tököli, illetve Nagy S.

Dunaferr:
    Kovacsevics, Éger, Dudás, Milovanovics - Rósa, Zavadszky, Lengyel, Popovics, Jeremejev - Nicsenko, Tököli

Nyíregyháza:
    Celeszki - Ács, Czap, Szatke, Kiss Gy. - Kondora, Gradinariu, Karkusz, Baranyi - Novák, Kirchmayer

A 22. percben Nicsenko ugratta ki a bal oldalon Tökölit, aki két védőt is becsapva középre verekedte magát, majd 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
    A 27. percben Zavadszky passzolt Tökölihez, aki 14 m-ről erős lövést küldött kapura, a labda a vetődő Celeszki hóna alatt átgurulva a gólvonal felé tartott, amikor Zavadszky becsúszva a kapuba lőtt (2-0).
    A 33. percben Nicsenko szerzett labdát a nyíregyházi térfél közepén, középen indította Rósát, aki 15 m-ről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt (3-0).
    A 39. percben Popovics szöktette Nicsenkót, aki bevezette a labdát a büntetőterületen belülre és 12 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (4-0).
    Az 54. percben Rósa ugratta ki a bal oldalon Zavadszkyt, aki ballal, 13 m-ről a jobb felső sarokba lőtt (5-0).
    A 70. percben Novák ívelt jobb oldalról középre, Nagy S. 6 m-ről ballal a kapu jobb oldalába helyezte a labdát (5-1.)
    A 91. percben Zavadszky ugrott ki középen, de Celeszki becsúszva még mentett előle. A labda Milovanovics elé került, a védő 28 m-ről emelt az üres kapuba. (6-1.)

A kiválóan játszó dunaújvárosiak fölényes győzelmet arattak az újoncok rangadóján.