Dunaferr SE - Diósgyőri FC 2 : 3 17:00

2019.02.14, 13:05
    Dunaújváros, 1998. július 25., szombat (tud) - A Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Dunaferr SE - Diósgyőri FC 2-3 (2-1)
    Dunaújváros, 8000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Salamon (21.), Lengyel (39.), illetve Kulcsár (28., 65.), Egressy (68.)
    sárga lap: Rósa (55.), Tököli (79.)
    csere: Lengyel helyett Rósa (a szünetben), Dudás helyett Mikler (68.), Ja:kl helyett Ruppert (80.), illetve Búzás helyett Babos (72.), Szabó helyett Buliga (80.), Kulcsár helyett Szabados (90.)
    jók: Salamon, Lengyel, illetve Nota, Kulcsár, Egressy, Földvári

Dunaferr:
    Balogh - Milovanovics, Salamon, Dudás - Zavadszky, Popovics, Ja:kl, Lengyel, Jeremejev - Nicsenko, Tököli

Diósgyőr:
    Nota - Földvári, Szmiljanics, Kovács - Turóczi, Kiser, Szabó, Téger, Búzás - Kulcsár, Egressy

A 21. percben szöglethez jutott a Dunaferr, ám a diósgyőri védők röviden szabadítottak fel. Salamon nagyszerű ütemben érkezett a 16-os jobb oldalán és 17 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, Nota tehetetlen volt (1-0).

A 28. percben Földvári húzott el a jobb szélen, beadására Kulcsár robbant be az egymásra váró dunaújvárosi védők közé, és a kapuba továbbított (1-1).

A 39. percben Popovics a jobb oldalról ívelt középre, ahol Lengyel ugrott a legmagasabbra, és 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt (2-1).

A 65. percben Kulcsár a büntetőterületen belül becsapta Dudást és a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről a későn mozduló Baloghmellett a jobb alsó sarokba lőtt (2-2).

A 68. percben Turóczi a jobb oldalról laposan játszott középre, Egressy nagy lendülettel érkezett és megszerezte a vezetést a Diósgyőrnek (2-3).

Nagy várakozás előzte meg Dunaújvárosban a találkozót és a nézőknek nem is kellett csalódniuk, mert az első félidőben jó iramú, eseménydús mérkőzést láthattak. Ekkor megérdemelten szerzett vezetést a Dunaferr, ám a szünet után a Diósgyőr játéka nagyot javult és a borsodiak meg tudták fordítani az eredményt.