Megyeri út, 6000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Korsós (66.), Herczeg (75.)
    sárga lap: Korsós (44.), illetve Kákóczki (5.), Nagy S. (11., 40.),
    piros lap: Fehér (5.), illetve Nagy S. (40.)
    csere: Véber helyett Kiskapusi (13.), Korsós helyett Eszenyi (84.), Tóth N. helyett Bérczy (86.), illetve Jakab helyett Túróczi (61.), Kákóczki helyett Buliga (85.)
    jók: Korsós, Herczeg, Pető, illetve Nota

Újpest:
    Bíró - Sebők - Pető, Tamási - Jenei, Fehér, Véber, Szlezák - Herczeg, Korsós, Tóth N.

Diósgyőr:
    Nota - Földvári, Téger, Kovács T., Nagy S. - Ternován, Kiser, Buzás, Kákóczki - Jakab, Kulcsár

Már az 5. percben emberhátrányba került az újpest. Fehér és Kákóczki akaszkodott össze az oldalvonal mentén, Juhos játékvezető kiállította a hazaiak középpályását, míg a diósgyőri játékos sárga lapot kapott. A 11. percben Nagy S. egy rosszütemű becsúszásával sérülést okozott Vébernek, az ÚTE irányítóját a mentő szállította el.

Az első játékrészben egyetlen gólveszélyes helyzet akadt. A 39. percben Sebők a felső kapufára fejelt. A félidő többi részében a két 16-os között folyt a játék. A 40. percben a diósgyőri Nagy S. második sárga lapját is megkapta, így mindkét csapat tíz-tíz fővel folytatta a játékot.

Az 53. percben egy védelmi hiba után Herczeg kilépett, már csak a vendégkapussal állt szemben, Nota a labdára vetődve hárított. Egy órája játszottak, amikor 7 méterre a diósgyőri kaputól Pető elé pattant a labda, a játékos a bal kapufára lőtt.

A 66. percben megszerezte a vezetést az ÚTE. Tóth N. ívelt be szögletet balról, a labda Pető elé került, aki Korsós elé tolt, a csatár a kapu bal alsó sarkába lőtt (1-0). Kilenc perccel később növelte előnyét a hazai csapat. Tóth N. indította a leshatáron álló Herczeget, a csatár elhúzta Nota mellett a labdát, majd balról az üres kapuba továbbított (2-0).

A listavezető Újpest a második félidőben nyújtott teljesítményével megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot.

2016.12.13, 15:18
    A mérkõzés után a (Véber Gyuri lábtörése miatt felpaprikázott) lila-fehéreket csak a nagy erõkkel kivonult rendõrök tartották vissza a diósgyõri szurkolóktól.