Ferencvárosi TC - Ilzer-Stadler FC 4 : 1 17:00

2021.01.02, 18:57
    Budapest, 1998. március 14., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 20. forduló:

Ferencváros - Ilzer-Stadler 4-1 (1-0)
    Üllői út, 6100 néző (módosított nézőszám) V: Varga S.

gólszerzők: Horváth F. (34.), Vincze O. (50., 78.), Miriuta (65.) illetve Lázár M. (54.)
    sárga lap: Varga E. (30.)
    csere: Albert helyett Mlinkovics (46.), Nicsenko helyett Potemkin (66.), Miriuta helyett Zavadszky (80.), illetve Károlyi R. helyett Farkas T. (18.), Varga E. helyett Kun (46.), Korol helyett Lázár M. (54.)
    jók: Miriuta, Vincze O., Horváth F., illetve Kertész, Reskó

Ferencváros:
    Udvarácz - Dragóner - Szűcs M., Lipcsei - Páling, Albert, Jagodics, Miriuta, Vincze O. - Horváth F., Nicsenko

Ilzer-Stadler:
    Kiri - Kertész - Schultz, Vincze Z. - Roska, Molnár Z., Korol, Reskó, Károlyi R. - Varga E., Hadár

Az első perctől a Ferencváros irányította a játékot, a vendégek csupán a védekezéssel törődtek. A helyzetek sokaságát hagyták ki a zöld-fehér csatárok, Horváth F. két közeli lövésénél előbb a gólvonalon álló egyik kék-fehér védőről vágódott ki a labda, majd Kiri hárított bravúrosan. A 34. percben Horváth F. már pontosabb volt, Páling jobboldali beadása után az ötösről fejelte a labdát a jobb alsó sarokba (1-0).

Góllal nyitotta a második játékrészt a Ferencváros. Az ügyetlenkedő Stadler-védők között Vincze O. 4 m-ről passzolt a kapuba (2-0). Az 54. percben az alig néhány másodperce csereként pályára lépett Lázár M. egy lepattanót labdát küldött 14 m-ről a jobb felső sarokba (2-1). A Stadler kitámadott, de a további gólokat a hazaiak szerezték. A 65. percben Miriuta 25 m-es szabadrúgása után a labda a jobb felső sarokba vágódott (3-1). Változatos játék alakult ki, a vendégek többször zavartak a hazaiak tizenhatosánál, egy gyors ellentámadás után azonban újra ferencvárosi találat született. Vincze O. jobb külsővel 20 m-ről középről lőtt a jobb alsó sarokba (4-1).

A Ferencváros biztos győzelmet aratott a tudásából valamennyit csak a második félidőben felvillantó Stadler FC ellen.