Debreceni VSC-Epona - Újpesti TE 1 : 2 14:30

DVSC-Epona - Újpesti TE 1-2 (0-1)
    Debrecen, 9 000 néző, V: Vad

gólszerzők: Sira (87.), illetve Herczeg (37.), Véber (75.)
    sárga lap: Szabó (16.), Pető Z. (52.), Djurisic (59.), Szatmári (61.), illetve Monye (20.), Pető T. (59.), Szlezák (65.), Véber (92.)
    csere: Arany helyett Sira (46.), Ulveczki helyett Madar T. (70.), Szabó helyett Vadicska (80.), illetve Monye helyett Tamási (63.), Kovács Z. helyett Eszenyi (70.), Herczeg helyett Tóth (91.)
    jók: Dombi, illetve Sebők, Véber, Herczeg

Kezdőcsapatok:

DVSC:
    Kövesfalvi - Gojan - Pető Z., Szabó, Szatmári - Dombi, Böőr, Arany, Ulveczki - Djurisic, Ilea

ÚTE:
    Szűcs Lajos - Sebők - Fehér, Monye, Szlezák - Pető T., Kozma, Véber, Zombori - Kovács Z., Herczeg

Az első percben Pető T. jobb oldali beadását Kovács Z. az ötösről fejelte kapura, Kövesfalvi hárított. A 14. percben Böőr a bal oldalról ívelt be szabadrúgást, Ilea hét méterről mellé fejelt. Tíz perccel később Szabó kényszerítőzött Djurisiccsal az ÚTE 16-osán belül, majd jobbal lőtt, Szűcs védett. Az ellentámadásnál Pető Z. nagy hibájából Herczeg szerzett labdát, középre gurított, Kovács Z. azonban rosszul vette át, így kimaradt a helyzet. A 29. percben Dombi futott el a jobb szélen, beadását Djurisic visszafejelte, Ilea ütközött Pető T.-vel, majd lövése fölészállt. A 37. percben a lesre játszó hazaiak között Fehér okos passzával Herczeg ugrott ki a jobb oldalon, majd 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-1). A 40. percben Dombi beadását Pető T. az utolsó pillanatban fejelte szögletre az érkező Djurisic elől.

Az 58. percben Dombi futott le az alapvonalig, középreadását Sebők hazaadta Szűcsnek, Vad azonban nem ítélt szabadrúgást. Negyedórával később Véber indította Eszenyit, aki a kifutó Kövesfalviba lőtt. A 75. percben Eszenyi-Véber összjáték után az újpesti irányító egyedül lépett ki, majd a kifutó Kövesfalvi fölött a hálóba ívelt (0-2). Három perc elteltével egy villámgyors ÚTE-kontra végén Herczeg passzolt az érkező Eszenyihez, aki futtából mellé lőtt. A 87. percben Madar T. bal oldali beadását Ilea fejelte középre, Sira pedig estében lőtt a hálóba (1-2). A 92. percben Pető ívelt be szabadrúgást a jobb szélről, Szatmári a hosszú oldalon üresen fejelhetett, de labdája mellé ment.

A pontosabban, gyorsabban játszó Újpest megérdemelten nyert a későn ébredő Debrecen otthonában.