Debreceni VSC-Epona - Újpesti TE 2 : 0 17:00

sárga lap: Gojan (7.), illetve Tomka (50.)
    jók: Dombi, Gojan, Sándor Cs., Sándor T., illetve Sebők, Jenei, Tomka

DVSC-Epona:
    Horváth B. - Gojan - Vadicska, Sándor Cs., Pető - Dombi, Kovács N. (Madar T. 63.), Madar Cs., Ilea (Frida 89.) - Sándor T., Bagoly

Újpesti TE:
    Szűcs - Bérczy (Szili 79.), Füzesi, Sebők, Szlezák - Jenei, Véber, Szanyó (Belvon 46.), Tomka - Tiefenbach (Wukovics 56.), Egressy

Negyed óráig csak ismerkedtek egymással és a játékkal a csapatok, majd a 14. percben Dombi a jobb szélen elfutott, beadása Füzesi lábán megcsúszott és Ilea közelről a háló bal oldalába továbbította a labdát (1-0). A másik oldalon Sebők nagy vágtája után Gojan az utolsó pillanatban szerelt. Sándor T. beadását szögletre mentették a budapesti játékosok. A 32. percben Tomka közeli fejesét védte Horváth, majd Szanyó a kapufát találta el.

A második félidőben jóval nagyobb sebességgel játszottak a csapatok, s egyre magabiztosabb lett a hazai együttes. A középhátvéd Gojannak négyszer is gólszerzési lehetősége volt szöglet után, egyszer a felső kapufát találta el. A 65. percben Dombi a jobboldali szögletzászlónál birkózott Szlezákkal, övé lett a labda, a 16-os vonalától középre adott és Sándor T. mintegy 8 m-ről kapásból a hálóba vágta a labdát (2-0). Egyre magabiztosabb lett a hazai együttes, az újpestiek inkább csak előrevágott labdákkal kisérleteztek. Egyik ilyen alkalommal Egressy beadását az utolsó pillanatban szedte föl Horváth Belvon elől.

Két egyenrangú csapat találkozóján a nagyobb akarással és a győzelemért jobban harcoló DVSC megérdemelten győzött.

2016.04.15, 19:09