2018.11.21, 16:19 (szerk.: 2018.11.21, 16:22)

gólszerzők: Vancsa (15. p.), Plókai (60.)
    jók: Nagy, Gracsov, Plókai, Balogh, Sándor, Vancsa, illetve Kecskés, Bérczy, Jenei

Debreceni VSC:
    Horváth - Földvári, Nagy, Szűcs, Balogh - Plókai, Sándor, Vancsa, Ulveczky (Mogyorós 79. p.) - Marginean (Horváth M. 86.), Gracsov

Volán FC:
    Berecz - Kajdy, Jenei, Urbán, Varga L. - Kecskés, Bérczy, Varga I. (Borgulya 65. p.), Bücs - Coco-Aires, Fábry (Kalmár 70.)

A tabella két utolsó helyezettje nagyon óvatosan, egymástól igen tartva kezdte a mérkőzést. Inkább a középpályán pattogott a labda. A 15. percben Gracsov a baloldali 16-os sarkáról szabadrugást ívelt a labda átszállt a bal szélen lévő Margineanhoz, aki a középen üresen álló Vancsához továbbított, s ő fejjel a hálóba bólintott (1:0). Továbbra is inkább mezőnyjáték folyt, Varga és Vancsa fejese jelentett valami veszélyt. A 43. percben növelhette volna előnyét a DVSC. A 16-os vonala előtt álló védők mögül Ulveczky kiugrott, egyedül vezette a labdát, és öt méterről a bal kapufa mellé gurított.

A 15. perc szerencsés volt a hazai csapat számára. A második félidő 60. percében Gracsov a jobboldalon elfutott, két védőt is kicselezett, átpasszolt az egyedül érkező Vancsa elé, akinek beadását Plókai közelről a hálóba bólintotta (2:0).

Közben a hangosbemondón értesültek a szurkolók, hogy az Újpest 1:0-ra vezet a Békéscsaba ellen, óriási üdvrivalgás fogadta a bejelentést. A 71. percben a 16-os vonala előtt Urbán, amikor a labda ott sem volt, leütötte Földvárit, s a játékvezető nyomban piros lapot mutatott fel. A végén sok csapkodással, gólnélküli lövésekkel fejeződött be a mérkőzés.

Az őszi nyolc ponttal rendkívül nehéz helyzetbe került a DVSC, a tavasszal választott új edzővel, Nagykaposi Elemérrel - aki korábban 15 évig a DVSC játékosa volt -, 14 pontot szereztek, és ezzel biztosították az osztályozón való részvételt. A hazai csapat különösen az 1:0-ás vezetése után bátrabban, gyorsabban, tervszerűbben játszott, megérdemelte a győzelmet, a labdákat csak előre rugdosó Volánnal szemben.

2. avatar: lattila2
    2018.07.17, 20:28 (szerk.: 2018.11.21, 16:21)
    Ma beleolvastam Urbán önéletrajzi könyvébe ("Urbán Legend" ), a kiállítása ez alapján úgy történt, hogy Nagy Lajossal illetve Földvárival került összetűózésbe a hazaiaktól, és végül lefejelte utóbbit

3. avatar: lattila2
    2018.01.20, 23:01
    Debreceni VSC-Volán FC 2-0 (1(0)
    Debrecen 10 ezer n., v.: Varga S.
    DVSC: Horváth B.-Földvári, Nagy, Balogh-Plókai, Sándor, Vancsa, Szűcs, Ulveczki-Gracsov, Marginean
    Volán FC: Berecz-Varga L., Urbán, Kajdy-Jenei, Varga I, Bérczy, Bücs, Kecskés-Coco-Aires, Fábry.
    Csere: Varga I. h. Borgulya a 66., Fábry h. Kalmár 71., Ulveczki h. Mogyorós a 78., Marginean h. Horváth M. 88. percben.
    Gólszerző: Vancsa 16., Plókai 61. percben.
    Sárga lap: Bücs 18., Kajdy 45. percben.
    Kiállítás: Urbán a 72. percben.
    A DVSC játékosai méltán kaptak vastapsot, de a Volánnak sincs miért szégyenkeznie, s a pótvizsgát jelentő osztályozón a debreceniek kapnak még egy esélyt a bentmaradásra.

Forrás: Új Néplap, 1991-06-17