Debreceni Vasutas SC - Szeged SC 3 : 1 17:00

2018.11.15, 09:28
    Debrecen, 1991. április 21. vasárnap (tud)

Debreceni VSC - Szeged SC 3:1 (2:0)

Debrecen, 5000 néző, V: Varga S.
    gólszerzők: Gracsov (5. p.), Marginean (15., 82. - mindkettőt 11-esből), illetve Takács Z. (75.)
    sárga lap: Plókai (17. p.), Szilágyi (73.), Földvári (85.), illetve Cigan (67.), Hurguly (69.)
    piros lap: Földvári (86. p.)
    jók: Mező, Szűcs, Gracsov, Marginean, illetve Leboniczky, Takács J., Apró, Cigan

DVSC:

Szeged:

Hamar örömet szerzett a kiesési rangadón a hazai csapat a szurkolóknak. Az 5. percben egy 25 méteres szabadrúgást Gracsov óriási erővel a bal felső sarokba vágott (1:0). A debreceniek többet birtokolták a labdát, a szegediek viszont hosszú előrevágott átadásokkal igyekeztek a kapu elé jutni. A 14. percben Marginean kicselezte a védőket, a 11-es pontnál elvitte a labdát Leboniczky mellett is, amikor a kapus buktatta a debreceni csatárt. A büntetőt Marginean értékesítette (2:0). Ezt követően Cigan egy közvetett szabadrúgást nagy erővel a sorfalba lőtt. A 37. percben a hazai csapat 16-osán belül egy gyors átadást Szilágyi kézzel akasztott meg, Kovács J. tizenegyesét azonban Mező a bal alsó sarokra vetődve megfogta.

A 75. percben jobboldali beadás után Takács Z. kapta a labdát, és a kapu közepébe lőtt (2:1). A 82. percben jobboldali beadást követően Vancsának a szegedi tizenegyes pont előtt elhúzták a lábát, a megítélt büntetőt Marginean biztosan értékesítette (3:1).

Az utolsó néhány percben durva jelenetek zajlottak a pályán. Földvári szabálytalankodott, miközben a szegediek a hazai csatárokat rugdosták. Varga S. játékvezető Földvárit kiállította, míg a hosszasan a földön fekvő Kun megúszta egyszerű figyelmeztetéssel, igaz, a szegedi futballistát végül is a mentőknek kellett elszállítaniuk.

A hazai együttes az első negyedórában nagyon magabiztosan játszott, 2:0-ás vezetés után viszont visszahúzódott saját térfelére. Nagyon sok volt a pontatlan, rossz átadás. A DVSC azzal, hogy összességében többet támadott, és veszélyesebb volt a kapura, megérdemelte a nagyon fontos két pontot.

3. avatar: lattila2
    2018.01.21, 21:27 (szerk.: 2018.11.15, 09:29)
    Debreceni VSC - Szeged SC 3-1 (2-0)
    Debrecen, 5000 néző, v: Varga S.
    DVSC: Mező - Földvári, Szűcs, Plókai, Szilágyi - Csiszár (Balogh 60. p.), Sándor, Vancsa - Ulveczki, Gracsov (Mogyorós 83.), Marginean

Forrás: Új Néplap, 1991-04-22

Szeged: Leboniczky - Hurguly, Bogdán, Michalache (Hegyeshalmi a szünetben), Takács J. - Sallai, Cigan, Kun (Kemenes 86. p.), Kovács J. - Takács Z., Apró
    A DVSC azzal, hogy többet támadott, megérdemelte a két pontot.