Újpesti Dózsa SC - Rába Vasas ETO 1 : 0 16:30

2015.03.21, 22:42 (szerk.: 2022.04.15, 18:34)
    Az első félidő minősítésére nagyon nehéz szavakat találni, habár manapság az újságírók és a nézők már igazán hozzászokhatott a gyenge színvonalú mérkőzésekhez... Pedig a lelátóról lelógó transzparensek sokat ígértek. ,,Bácsi Sanyi a császár,, - hirdette az egyik, lila-fehér betűkkel írt lobogó, a másikra pedig a műveltebb Dózsa-drukkerek a következő mondatot írták fel: ,,God save the Újpest,, (Isten óvja az Újpestet). Csak néhány mozzanat az első 45 perc történéseiből, csak illusztrációképpen: a 20. percben Somogyi ,,bombájával,, majdnem a szögletzászlót törte ketté, azután pedig hamarosan elkezdett hullani a hó. (Ez volt a legfontosabb eseménye ennek az időszaknak.) A 29. percben az enyhe túlsúllyal küszködő Bácsi (90 kiló körül van) 12 méterről a felső lécet találta telibe.

A második félidőben erősített a Dózsa, és az 50. percben eldöntötte a három pont sorsát. Rubold 25 méterről szabadrúgást lőtt a jobb felső sarok felé, a labda a két kapufa találkozásától visszapattant, s mivel Boros valahol a gyepen heverészett, Balog 10 méterről nyugodtan fejelhetett az üres kapuba (1:0). Ezután három perc leforgása alatt három gólt szerezhetett volna a kétségbeesetten
    próbálkozó vendégcsapat, de Mörtel lövését és fejesét, majd Kiss fejjel a jobb sarok irányába küldött labdáját egyformán hárította Brockhauser. Jobb lett a meccs, de az lett volna a furcsa, ha az első félidő színvonala még tovább süllyed... A 81. percben Huszárik jóformán a felezővonaltól rászúrta a labdát, és az a 11-es pont környékén bámészkodó Boros felett a lécen csattant. Aztán megint támadgatott a Rába, izgalom is akadt - Brockhauser addigi jó teljesítményét majdnem semmivé tette, amikor mellényúlt Preszeller beadásának, de aztán valahogy sikerült megvédeni a győzelmet a
    házigazdáknak. Jól jellemzi a látottakat, hogy a lefújás pillanatában valamennyi lila-fehér játékos önfeledten ünnepelte a győzelmet, a B-közép pedig zúgta, hogy ,,Szép volt, fiúk ,,. Hát, ez minden volt, csak nem szép...